Gündem
  • 11.6.2014 16:01

Turhan Çömez, AKP'li kadın adayı ameliyat etti

Eski AK Parti milletvekili Dr. Turhan Çömez, "Kader yıllarca kendi memleketimde kendi milletime hizmet etme sorumluluğu verdi, bugün başka bir rol yükledi bana. Dünyanın uzak bir köşesinde yine kendi insanlarıma heyecanla, mutlulukla hizmet etme sorumluluğu verdi bana. Ben her zaman memleketim, milletimin sevdalısıyım, hizmetkârıyım" dedi.

Londra'ya 48 km mesafedeki Brenwood kasabasındaki özel Nuffield Health Hospital'da görev yapan Dr. Turhan Çömez, 2007'de AKP İzmir 1. Bölge milletvekili adayı olan Şule Bayılmaz Gergöz'ü (37) ameliyat etti.

Ameliyat öncesi konuşan Şule Bayılmaz Gergöz, tiroid ameliyatı olmak için eşi Osman Gergöz ile Londra'ya geldiğini, Turhan Çömez'i uzun süredir hekim ve bir dost olarak tanıdıklarını ve güvendiği için kendisine ameliyat olmak istediğini söyledi.

Turhan Çömez, "Yaklaşık 2 yıldır çalışıyorum İngiltere'de. Zaman zaman Türkiye'den gelen veya burada yaşayan Türk hastalarım da oluyor. Şule hanım benimle iletişime geçti. Onun doktorları ile de görüştüm. Burada bir değerlendirme yaptık. Bütün tetkikleri değerlendirdik. Ameliyat kararı verdikten sonra detayları kendisine anlattım. Birazdan ameliyata alacağız. Ameliyattan sonra Şule Hanım bir süre hastanede kalır, bir süre dışarıda dinlendikten sonra Türkiye'ye gelir" dedi.

İNGİLTERE'YE GELDİĞİMDEN BERİ 500 AMELİYAT YAPTIM
Çömez, "Gerek Türkiye'den gerek İngiltere'de yaşayan vatandaşlarımızdan sağlık konusunda ne ihtiyaçları varsa ulaşsınlar. Her şekilde kendilerine yardımcı olmaya hazırım. İngiltere'ye geldiğimden beri 500 ameliyat yaptım. Neredeyse %95'i İngiltere'den." dedi.

"BEN HER ZAMAN MEMLEKETİM, MİLLETİMİN SEVDALISIYIM, HİZMETKÂRIYIM"
Hint cerrah Dr Taleb Jeddy ile birlikte, Şule Bayılmaz Gergöz'ün tiroid bezinin tamamını bir buçuk saat süren ameliyatla alan Dr Turhan Çömez, ameliyat sonrası DHA muhabirine Turhan Çömez, "Ben AKP'de siyaset yaparken kendisi de İzmir AKP yönetimindeydi, daha sonra milletvekili adayı oldu. Rahatsızlığı ortaya çıkınca benimle temasa geçtiler. Buradan halkıma mesajım, sağlık konusunda burada benim yapabileceğim, çözebileceğim sorunu olan benimle iletişim kurabilir. Türkiye'de vatandaşlarımız ve İngiltere'de yaşayan yurttaşlarımız her hangi bir problemleri olduğunda ben her zamanki gibi onların hizmetkârıyım, hizmetindeyim, beni arayabilirler. Kader yıllarca kendi memleketimde kendi milletime hizmet etme sorumluluğu verdi, bugün başka bir rol yükledi bana. Dünyanın uzak bir köşesinde yine kendi insanlarıma heyecanla, mutlulukla hizmet etme sorumluluğu verdi bana. Ben her zaman memleketim, milletimin sevdalısıyım, hizmetkârıyım" dedi.

HİNTLİ DOKTOR: "DOKTOR TURHAN ÇÖMEZ İYİ BİR CERRAH"
Ameliyata katılan Hintli Doktor Taleb Jeddy, ameliyat çıkışı "Bugün birlikte ameliyat ettiğimiz hasta, hastanenin ilk Türk hastası. Bundan sonra buraya, Dr Turhan Çömez'le birlikte çalıştığımız üniversite hastanesinde olduğu gibi Türk hastaların akın etmesini bekliyoruz. Dr Turhan Çömez çok iyi bir cerrah. Ben İstanbul'da bulundum ve Türkiye'yi çok seviyorum" dedi. Faruk ZABCI/LONDRA, (DHA)

İLGİLİ HABERLER