Gündem
  • 28.9.2004 00:25

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK PİYANİSTLERİNDEN GÜLSİN ONAY AKBANK KÜLTÜR SANAT MERKEZİ’NDE

 

Türkiye’nin yetiştirdiği dünya çapında kariyere sahip, günümüzün en büyük piyanistlerinden Gülsin Onay, Akbank Kültür Sanat Merkezi etkinlikleri çerçevesinde bir konser veriyor. Konser 30 Eylül Perşembe günü saat 20:30’da başlıyor.

 

“Üstün yetenekli çocuklar” yasası kapsamında Fransa’ya gönderilen Onay,  Paris Konservatuarı’nın piyano ve oda müziği bölümlerini 16 yaşında birincilikle bitirdi. Onay, Fransa’da Marfuerite Long-Jacques Thibaud ve İtalya’da Ferrucio Busoni ödüllerini aldı.

Sanatçı,  Varşova Filarmoni, Berlin Radyo Senfoni, St. Petersburg, Dresden Filarmoni, Salzburg Mozarteum, Tokyo Senfoni, Japon Filarmoni, Basel Sinfonietta, İsrail Senfoni, Londra Şehir, Bavyera, Avusturya, Finlandiya, Danimarka, Honnover Radyo, Belçika Ulusal Orkestraları ile konserler verdi.

 

Repertuarında klasik ve romantik bestecilerin yanı sıra 20. yüzyıl bestecilerine de yer veren Gülsin Onay, Beethoven, Schubert, Chopin, Debussy, Ravel, Franck, Bartok, Adnan Saygun’un solo eserlerinden başka Çaykovski, Hubert Stuppner, Mozart ve Saygun’un piyano konçertolarının CD kayıtlarını yaptı.

 

Konser biletleri tam 10 milyon, öğrenci 5 milyon lira olarak satılıyor.

Güncellenme Tarihi : 16.3.2016 22:59

İLGİLİ HABERLER