Spor
  • 24.9.2022 16:55

Türkiye - Tayland maç sonucu: 2-3

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, FIVB Dünya Şampiyonası B Grubu ilk maçında Tayland'a 5 set sonunda 3-2 mağlup oldu.

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, FIVB Dünya Şampiyonası B Grubu ilk maçında Tayland'a 5 set sonunda 3-2 mağlup oldu.

Türkiye 2-3 Tayland

1. set: 25 - 17 Türkiye
2. set: 29 - 31 Tayland
3. set: 25 - 22 Türkiye
4. set: 19 - 25 Tayland
5. set: 13 - 15 Tayland

EDA ERDEM: EN AZINDAN PUAN ALDIK

Tayland çok sabırla voleybol oynadı ve keyif aldılar. Biz bugün servis ritmini tutturamadık. Pasörleri çok iyi oynadık. Blok yapmakta zorlandık. Tayland daha sakin kalan ve akıllı oynayan taraftı. Turnuva uzun, biz buraya başarmak için geldik. İnşallah daha iyi olacak.

Sporun içinde hatalar var. Bugün belki fazla hata yaptık. Giovanni hatalarımızı söyleyecektir. Puan aldık en azından çünkü puanlar sonraki gruba da yansıyacak. Seyirciler inanılmazdı. Umarım kazanarak devam ederiz.

İLKİN AYDIN: İLK MAÇLAR ZORDUR

İlk maçların zor olduğunu hep söyleriz. Bize de zor bir rakip denk geldi. Dünya şampiyonasında ilk maçımdı ve oyuna girerken heyecanı hissettim. Kenardan girerken takıma katkı yapmaya çalıştım.

Güney Kore maçında da bugünk gibi son topa kadar savaşacağız. Hatalarımızdan ders çıkarıp o maça çıkacağız. Umarım en iyi şekilde oynayacağız.

B GRUBU'NDAKİ RAKİPLERİMİZ

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Hollanda ve Polonya’nın ev sahipliğinde 23 Eylül-15 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenen FIVB Dünya Şampiyonası’nda sahne alıyor.

Filenin Sultanları, 24 takımın yer aldığı FIVB Dünya Şampiyonası’nda B Grubu’nda Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Güney Kore, Tayland ve Hırvatistan ile mücadele ediyor.


 

İLGİLİ HABERLER