Gündem
  • 30.6.2023 22:27

Türkiye'nin Lizbon büyükelçisi Murat Karagöz denizde yüzerken öldü

Lizbon Büyükelçisi Murat Karagöz hayatını kaybetti
Tatil için Muğla’nın Fethiye ilçesine gelen Lizbon Büyükelçisi Murat Karagöz, Falya Koyu’nda denizde yüzerken kalp krizi geçirdi. Deniz yüzeyinde harektsiz kalan büyükelçi kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Büyükelçi Karagöz Moğolistan'da FETÖ darbe girişimini anlattı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde tatil yapan Türkiye'nin Lizbon Büyükelçisi Murat Karagöz, tekne ile geldiği Ölüdeniz Mahallesi Faralya Koyu yakınlarında denize girdi. Bir süre denizde yüzen Büyükelçi Karagöz, iddiaya göre kalp krizi geçirdi.

AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, sosyal medya hesabından Karagöz'ün ailesine başsağlığı diledi.

Çavuşoğlu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: "Bakanlığım döneminde yakın çalışma arkadaşlığı yaptığımız Lizbon Büyükelçimiz Murat Karagöz’ü kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Kendisini güler yüzlü, çalışkan ve özverili bir insan olarak hatırlayacağız. Kıymetli ailesinin acısını paylaşıyor yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, ruhu şad olsun."

MURAT KARAGÖZ KİMDİR?

1967 İstanbul doğumlu olan Büyükelçi Karagöz, diplomasi mesleğine 1989 yılında adım atmış, 15 Mart 2023 tarihinde Portekiz’deki Lizbon Büyükelçiliği'nde göreve başlamıştı. Çeşitli ülkelerde diplomasi görevlerinde bulunan, Almanca ve İngilizce bilen Büyükelçi Karagöz, 1 çocuk babasıydı.

Güncellenme Tarihi : 30.6.2023 22:37

İLGİLİ HABERLER