Yaşam
  • 16.11.2023 19:35

Tutuklanan Nihal ve Bahar Candan kardeşler ağlaya ağlaya cezaevine gitti

Nihal ve Bahar Candan kardeşler tutuklandı
Dolandırıcılık ve suç gelirlerini aklama suçundan gözaltına olan fenomen kardeşler Nihal ve Bahar Candan, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Dolandırıcılıktan elde ettikleri paraları akladıkları ve 100 milyonluk vurgun yaptıkları iddia edilen Bahar Candan, Nihal Candan ve Hacı İsrafil S. emniyetteki işlemlerinin ardından Küçükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi. Adliyeye getirilen Bahar Candan, Nihal Candan ve Hacı İsrafil S. savcılıkta verdikleri ifadelerinin ardından tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği'ne sevk edildi. Üçlü Sulh Ceza Hâkimliği'ndeki ifadelerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kara para aklama ve örgüt üyeliği suçlarından tutuklanan iki kardeş kararın ardından gözyaşlarına boğuldu...

SON DAKİKA | Bahar Candan Nihal Candan kardeşler tutuklandı: Kararı duyunca gözyaşlarına boğuldular!

Türkiye'de, bazı sosyal medya fenomenlerinin yaptığı usulsüzlük ve vurgunlar tek tek ortaya çıkarken, Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşler hakkında da yeni bir gelişme yaşandı.

Dolandırıcılıktan elde ettikleri paraları akladıkları ve 100 milyonluk vurgun yaptıkları iddia edilen Bahar Candan, Nihal Candan ve Hacı İsrafil S. emniyetteki işlemlerinin ardından Küçükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi.

TUTUKLANDILAR!

Adliyeye getirilen Bahar Candan, Nihal Candan ve Hacı İsrafil S. savcılıkta verdikleri ifadelerinin ardından tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği'ne sevk edildi. Üçlü Sulh Ceza Hâkimliği'ndeki ifadelerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Candan kardeşlere lüks restoranlarda yaptıkları yemekli tanıtımlar ve sazan sarmalı konusundan tutuklu bulunan eski polis Onur Apaydın ile bağlantıları soruldu.

Emniyette verdikleri ifadede Nihal Candan, Onur Apaydın'ın eski sevgilisi olduğunu açıkladı ve suçlamaları kabul etmedi.

Eski sevgilisinin ismini Kaan Hamzaoğlu olarak bildiğini öne süren Nihal Candan "Uzun süre önce ayrıldık, hakkında bir süre uzaklaştırma kararı da aldırmıştım. Adını öyle öğrendim" dediği iddia edildi.

LÜKS RESTORANLARA ONUNLA GİTMİŞ!

Nihal Candan lüks restoranlarda yemek organizasyonlarına katılmalarıyla ilgili soruya da yanıt verdi.

Candan, "O dönem eski sevgilim ile gece kulübü ve restoranlara gittim. Ben herhangi bir dolandırıcılık organizasyonun içinde bulunmadım" dedi.

Bahar Candan ise soruya "O restoranlara birçok ünlü gidiyor zaten" diyerek cevap verdi. Suçlamaları kabul etmeyen kardeşlere bir şebeke üyesi birkaç isimde soruldu ancak hiçbirini tanımadıklarını söyledi.

12 MİLYON TL'NİN PERDE ARKASI!

Bahar Candan'a bir sabah "Hesabıma 12 milyon geldi" paylaşımı da soruldu. Bu paylaşımla ilgili cevap veren Candan 2 yerine 12 yazmışım amacım espriydi dediği iddia edildi.

 

 

Güncellenme Tarihi : 16.11.2023 19:49

İLGİLİ HABERLER