Spor
  • 31.8.2013 00:33

Tütüneker ve Şota'dan maç yorumu

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Uğur Tütüneker, sahalarında 2-1 yenildikleri Kasımpaşa maçına ilişkin, "Galibiyet için daha fazla ileride oynamamız lazım" dedi.

Tütüneker, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, maça iyi başladıklarını ancak daha sonra oyuna ortak olamadıklarını söyledi.

Maçta inişli çıkışlı bir performans sergilediklerini ifade eden Tütüneker, "Bulduğumuz pozisyonları değerlendiremiyoruz. Yakaladığınız anda atmamız lazım. Kalemizde poziyonlar verdik. Itandje bunları iyi çıkardı. Biraz daha oyuna ortak olmamız lazım. Pozisyonların arkasını getiremiyoruz. Takıma 2-3 oyuncu daha alabilirsek, belli bir kalite getirir diye düşünüyorum. Galibiyet için daha fazla ileride oynamamız lazım" diye konuştu.

Torku Konyasporlu futbolculardan Selim Ay ise yenilgi için bahanelerinin bulunmadığını, içeride kesinlikle maç kaybetmemeleri gerektiğini belirtti. Oyuna istedikleri gibi başladıklarını ancak devamını getiremediklerini anlatan Selim, lige verilen arayı iyi değerlendirip, en kısa sürede toparlanacaklarını kaydetti.

Yeşil beyazlı oyunculardan İshak Çakmak ise ikinci yarıda yaptıkları basit hatalardan dolayı mağlup olduklarını, hataları tekrarlamamak için çalışacaklarını dile getirdi.

ŞOTA: GÜZEL GALİBİYET

Kasımpaşa Teknik Direktörü Şota Arveladze ise eksik kaldıkları anda kullanılan bir kornerden gelen erken gol nedeniyle ilk 15 dakika oyuna konsantre olamadıklarını ifade etti.

Takımın iyi olduğunu, ancak 3 haftada 2 gol yediklerini vurgulayan Arveladze, şunları kaydetti:

"Bunu çalışmamız lazım. Çok erken yenik duruma düştük . Daha sonra oyun değişti, pozisyonlar yakaladık. Takımı tebrik etmek lazım. Risk alarak çok güzel bir galibiyet aldık. Lige verilen araya mutlu giriyoruz. Torku Konyaspor'a bundan sonra başarılar diliyorum."

Kasımpaşalı futbolculardan Malki ise ilk devrede pozisyonlardan yararlanamadıklarını, ikinci yarıda sahaya daha hazır çıktıklarını ve 3 puanı aldıklarını ifade etti. Mavi beyazlı futbolcu Pereira ise ikinci devre daha hızlı ve iyi oynadıklarını, attıkları gollerle galibiyeti hak ettiklerini belirtti.

İLGİLİ HABERLER