Spor
  • 20.11.2023 13:00

UEFA Galatasaray'ı yakan hakemin ipini çekti

Galatasaray şikayet etmişti! UEFA olay hakemle ilgili kararını verdi

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih ile oynanan maçın hakemi Antonio Nobre'yi UEFA'ya şikayet etmişti. UEFA, Portekizli hakemle ilgili kararını verdi.

Video Player

 

 

 

 

00:00 | 01:15

 

 

Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.

 

 

 

GİRİŞ 20.11.2023 10:50GÜNCELLEME 20.11.2023 11:45

 

Bayern Münih'in Almanya'da Galatasaray'ı 2-1 yendiği maçın hakemi olan ve özellikle ikinci yarıda verdiği kararlarla saç baş yolduran Antonio Nobre, sarı-kırmızılı kulüp tarafından 5 sayfalık özel mektupla UEFA Disiplin Kurulu'na şikayet edildi.

Almanya'daki maçın 80. dakikasında Harry Kane topu ağlara gönderirken, yardımcı hakem Pedro Martins ofsayt bayrağını kaldırdı.

Bu sırada VAR sistemi bozuldu ve saha kenarındaki monitörde pozisyon izlenemedi. Orta hakem Antonio Nobre, ekranda çizgi çekilemediği için protokol gereği yan hakemin kararına uymak durumundaydı. Ancak VAR odasındaki (VAR) Tiago Martins ve (AVAR) Juan Martinez ile iki kez konuşarak golü verdi.Galatasaray şikayet etti

Sabah'ın haberine göre; yaşananları araştıran ve VAR protokolünün çiğnendiğini ortaya çıkaran Galatasaraylı yetkililer, hukuki yollardan hakkını aramaya başladı. Portekizli orta hakem Antonio Nobre, UEFA Disiplin Kurulu'na 5 sayfalık hazırlanan özel dosyayla şikayet edildi.Şampiyonlar Ligi'nde maç yönetemeyecek

Kariyerindeki ilk Şampiyonlar Ligi maçında sonuca etki eden Nobre, bir daha bu seviyede düdük çalamayacak.

Güncellenme Tarihi : 20.11.2023 13:04

İLGİLİ HABERLER