Spor
  • 31.7.2014 09:27

UEFA'dan Beşiktaş'a önemli gelir

Beşiktaş’ın turu geçmesi halinde garantileyeceği Avrupa Ligi’nden Trabzonspor’un geçen sezon 7.8 milyon Euro aldığı düşünülürse, tur UEFA gelirini en az 50’ye katlamak anlamına geliyor.

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında Hollanda’da Feyenoord’u 2-1 yenerek tur için büyük avantaj elde etti. Temsilcimiz bu turu geçerse dördüncü tur olan Şampiyonlar Ligi play-off’unda elense bile Avrupa Ligi’nde gruplara katılacak.

Turun geçilmesi Şampiyonlar Ligi’ne katılım umutlarını devam ettirmenin dışında maddi olarak da büyük anlam taşıyor. UEFA, geçen sezon Şampiyonlar Ligi üçüncü ön eleme turunda veda eden her takıma 200 bin Euro ödemişti. Play-off’ta ise bu ödül 2 milyon 100 biner Euro idi.

Geçen sezon Avrupa Ligi’nde Türkiye’yi temsil eden Trabzonspor’un toplam 7.8 milyon Euro’nun üzerinde bir gelir elde ettiği göz önüne alındığında Beşiktaş’ın bu turu geçmesi ile geçememesi arasındaki fark yaklaşık 50 misli oynayabilir. Şampiyonlar Ligi’ne kalınması durumunda ise fark daha da büyüyebilir.

(NTV Spor)

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 02:53

İLGİLİ HABERLER