Medya
  • 4.5.2024 23:02

Uğur Dündar : Erdoğan Özgür Özel'le İmamoğlu'na karşı oyun kuruyor

Erdoğan-Özel görüşmesi için Dündar'dan çarpıcı yorum! 'Cumhurbaşkanı oyun kuruyor'

31 Mart yerel seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasında merakla beklenen görüşme gerçekleşti. Görüşmeye dair tartışmalar sürerken gazeteci Uğur Dündar'ın açıklamaları gündem oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni bir oyun kurduğunu ifade eden Dündar'ın Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş açıklamaları dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in dün yaptıkları görüşme gündemin bir numaralı maddesi oldu. AK Parti Genel Merkezi'nde yapılan görüşmede neler konuşulduğuna dair tartışmalar sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün cuma namazı çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada "Türkiye'de siyasetin yumuşama sürecini başlatalım istiyorum. Bu adımı da atacağız" dedi.

DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA
Yaşanan gelişmeleri değerlendiren gazeteci Uğur Dündar, katıldığı programda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni bir oyun kurduğunu ifade etti. Dündar, hedefin ise Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'ın etkisiz hale gelmesi ve Özgür Özel'in genel başkan olarak ön plana çıkarılması olduğunu aktardı.

İşte Dündar'ın açıklamasından satır başları: "Sayın Cumhurbaşkanı kabul edelim usta bir siyasetçi. Özellikle birebir konuşmalarda çok ikna edici, empati gücü yüksek. Şimdi yeni bir oyun kuruyor. Bu oyundaki temel hedef Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'ı etkisizleştirmek ve Özgür Özel'i genel başkan olarak muhatap almak, ön plana çıkarmak ve mümkün olursa ayaklarını yerden kesmek.

Bu süreç içerisinde Mehmet Şimşek ekonomiyi belli bir rayına koyabilirse, Sayın Erdoğan oyun kazanmış olacak. Bu oyunu kazandığını düşündüğü andan itibaren tekrar Cumhurbaşkanı seçilebilmenin tüm yollarını arayarak gerekirse Özgür Özel'i uçurumun başına getirerek (Bunu siyaseten söylüyorum) tak diye oradan atmak."

Güncellenme Tarihi : 4.5.2024 23:37

İLGİLİ HABERLER