Sağlık
  • 31.7.2014 17:21

Uğur'un yürümesi için Başbakan devreye girdi

Elazığ’da doğuştan beynine oksijen gitmediği için vücudundaki kasılmalar nedeniyle elleri ve ayakları tutmayan 17 yaşındaki Uğur Durmuş'un yürümesi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı devreye girdi. 17 yaşındaki Uğur, 16 gün sonra tedavi için Ankara'ya gitme hazırlığı yapıyor.

Elazığ'ın Üniversite Mahallesi’nde bir apartmanın zemin katında ikamet eden Selahattin ve Şengül Durmuş çiftinin 4 çocuğundan en küçüğü olan 17 yaşındaki Uğur Durmuş, doğuştan beynine yetersiz oksijen gitmemesinden dolayı geçirdiği serebral palsy hastalığı nedeniyle el ve ayaklarını kullanamıyor. İşçi emeklisi baba Selahattin Durmuş, 3 çocuğunun üniversite eğitimi devam ettiği için çalışmak zorunda kalırken, evde vakit buldukça çocuklarına egzersiz yaptırıyor. Yürümek isteyen Uğur'un sesini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan duydu. Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Sağlık İl Müdürlüğü aileyi ziyaret etti. Ziyaret sonrası Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Uğur'un hastalığı ile ilgili alanında uzman olan Prof. Dr. Bülent Elibol'dan 16 Ağustos tarihinde randevu alındı.

16 AĞUSTOS'DA TEDAVİSİ BAŞLIYOR
Kendisini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan aradıklarını ifade eden Uğur Durmuş, "Elimizden ne gelirse yapacağız dediler. Birkaç gün sonra sağlık müdürlüğünden geldiler. Onlar da aynı şeyi söylediler. Yani devletimiz sağ olsun ilgilendiler. Sesimizi duydular ve yardım ellerini uzattılar. Allah razı olsun. 16 Ağustos tarihinde benim için Hacettepe Hastanesi'nde Bülent Elibol hocadan randevu aldılar. Ayın 16’sında sabah uçakla gideceğiz. İnşallah olumlu bir sonuç alırız" dedi.

"BAŞBAKANI, CUMHURBAŞKANI OLARAK ZİYARET ETMEK İSTİYORUM"
Kendisine devletin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çok yardımı olduğunu dile getiren Uğur Durmuş, "Başbakanımıza da çok saygılarımı iletmek istiyorum. Allah razı olsun. Kendisi bu konularda hakikaten duyarlı bir insan. Çok yardımsever elinden geldiğince yardım etmeyi seven, elinden geldiği kadar yardım eli uzatan bir başbakan olduğu için seviyorum. İnşallah cumhurbaşkanı olarak da göreceğiz kendisini. İnşallah tedaviye gittiğimde kendisini Cumhurbaşkanlığı makamında ziyaret etmek isterim. Birkaç dakikasını ayırırsa bana hakikaten mutlu olurum. Teşekkür etmek istiyorum. Hakikaten ilgilendiler" şeklinde konuştu.
Tedaviden olumlu sonuç aldıktan sonra elinden gelen gayreti göstereceğini de belirten Uğur Durmuş, "Buradan başbakanımızın uzattığı eli geri çevirmeyeceğim. Gayret edeceğim ve Allah’ın izni ile inşallah üniversite hayalim var. Hayalimi gerçekleştireceğim. Hedeflerimi gerçekleştirmek istiyorum. İnşallah bu azmin karşılığını alırım" diye duygularını ifade etti.
Selahattin ve Şengül Durmuş çifti de seslerini duyan Başbakan dahil yetkililerin hepsine teşekkür ederek, tek isteklerinin oğulları Uğur'un sağlığına kavuşması olduğunu söyledi.
 

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 02:53

İLGİLİ HABERLER