Spor
  • 21.11.2022 22:08

Ümit Milli Takımımız, Polonya'ya mağlup oldu

Ümit Milli Takımı, özel maçta karşılaştığı Polonya'ya 3-2 kaybetti. Karşılaşmanın 28. dakikasında forvet oyuncumuz Enis Destan gördüğü kırmızı kartla oyun dışında kaldı.

Ümit Milli Takımı, Hırvatistan'da Pula şehrinde Medulin bölgesinde Polonya ile karşılaştı. Türkiye karşılaşmadan 3-2 mağlubiyetle ayrıldı.

Polonya'ya 3-2 kaybettik

Türkiye Futbol Federasyonunun internet sitesinden yapılan açıklamada, Hırvatistan'da oynanan mücadelede ay yıldızlı ekibin gollerini 62. dakikada Metehan Baltacı ve 69. dakikada Emin Bayram attı.

Polonya'nın gollerini 7. dakikada Filip Szymczak, 45+2. dakikada Bartek Kludka ve 56. dakikada Kajetan Szmyt kaydetti.

 

Ümit Milli Takımımız, Polonya ya mağlup oldu #1

 

Enis Destan, kırmızı kart gördü

Ümit Milli Futbol Takımında Enis Destan 28. dakikada kırmızı kart görerek oyun dışında kaldı.

"28. dakikada 10 kişi kalmamıza rağmen oyundan kopmadık"

Polonya maçı sonrası değerlendirmede bulunan Ümit Milli Takım Teknik Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, oyuncuların mücadelesinden memnun olduğunu söyleyerek, "İkinci yarı ortaya koyulan oyun ve mücadele üst seviyedeydi. 28. dakikada 10 kişi kalmamıza rağmen oyundan kopmadık. İkinci yarı yaptığımız değişiklikler neticesinde goller bulduk.

 

Ümit Milli Takımımız, Polonya ya mağlup oldu #2

 

 

"Bu seviye bir müsabakanın çok altında bir yönetim gösterdi"

Burada bir parantez de hakem yönetimine açmak gerekiyor. Bu seviye bir müsabakanın çok altında bir yönetim gösterdi. Bu tür maçlar bize her konuda hazırlık için bir fırsat oluyor. Hem rakibi hem de hakemi aşmanın gerekliliğini ortaya koyuyor." şeklinde konuştu.

 

Ümit Milli Takımımız, Polonya ya mağlup oldu #3

 


 

Güncellenme Tarihi : 21.11.2022 22:09

İLGİLİ HABERLER