Gündem
  • 31.8.2023 23:52

Ümit Özdağ'dan Kılıçdaroğlu'na: Haddini aştı bunun belli sonuçları olacak

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, seçim yenilgisini 'ulusalcılara' bağlayan ittifak ortağı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle hedef aldı. CHP liderinin, 'aşırı milliyetçi' ifadesinden rahatsız olan Özdağ, "Zafer Partisi'ne çok ağır ve haddi aşan ithamlarda bulundu. Bu durumdan kırgınız. Bunun belirli sonuçları muhakkak olacak." ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerde aldığı çifte yenilgiye ilişkin yaptığı açıklamada, bozgunu 'kararsız muhafazakarlara ve ulusalcılara' mal etti. CHP lideri, "Diğer partilerle oluşturduğumuz milletvekili aday listelerine yönelik eleştiriler haksızdır. Yüzde 25 oyumuz var, yüzde 50'ye ulaşmak için müttefiklere muhtacız. Bu listeleri bahane ederek partimiz içinde sert ve öfkeli tepkiler örgütlendi. 'Parti sağa kayıyor' haksız değerlendirmeleri yapıldı. Bazı ulusalcı seçmenler bu propagandanın da etkisiyle aşırı milliyetçi seçenekleri tercih etti. Bu partilerle yapılan ittifakın belgeleri olan ortak Protokol ve Anayasa değişiklik taslağı okunduğunda gelişmiş bir demokrasi programı hazırlandığı görülebilir." dedi.
Tanju Özcan'dan Kılıçdaroğlu'nun 'kararsız muhafazakârlar' çıkışına tepki: Ayakkabı mağazası gibisiniz maşallah her numara var
Tanju Özcan'dan Kılıçdaroğlu'nun 'kararsız muhafazakârlar' çıkışına tepki: Ayakkabı mağazası gibisiniz maşallah her numara var
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kararsız muhafazakârlar, ‘ulusalcılar iktidara gelirse yeniden eski günlere dönebiliriz korkusu’yla oylarını dönüp tekrar Erdoğan’a verdiler" açıklamasına Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan tepki geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Özcan, "Ayakkabı mağazası gibisiniz maşallah her numara var. Bahsettiğiniz seçmen grubu, sizin ülkeyi yönetebileceğinize inanmadığı için size oy vermedi. Yazık ettiniz ülkemizin 5 yılına daha." ifadelerini kullandı.

Söz konusu açıklamalar, Kılıçdaroğlu'nun seçimler öncesinde gizli protokol imzaladığı ve üç bakanlık ile MİT Başkanlığını vadettiği Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı rahatsız etti.

Ümit Özdağ'dan Kılıçdaroğlu'na aba altından sopa: Haddini aştı bunun belli sonuçları olacak
Gazeteci Bahar Feyzan'a açıklamalarda bulunana Özdağ, Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle hedef aldı. CHP liderinin, 'aşırı milliyetçi' ifadesinden rahatsız olan Özdağ, "Zafer Partisi'ne çok ağır ve haddi aşan ithamlarda bulundu. Bu durumdan kırgınız. Bunun belirli sonuçları muhakkak olacak." ifadelerini kullandı.

Özdağ açıklamasında şunları söyledi:

"Altılı masadaki seçilemeyecek partilere milletvekili dağıtan, Meral Akşener masaya "kumar masası" diyerek hakaret ettiği halde bu iyilikleri yapan Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi ikinci turda yüzde 40'lara düşmesini engelleyip yüzde 48'lere çıkartmışken oyunu hiçbir şey istemeden Cumhuriyet'in kuruluş ilkelerini talep ederek kazanılması durumunda İçişleri Bakanlığı ve 2 bakanlığın altına imza attığı halde neden kamuoyu önünde "Bunu açıklamamalıydık" şeklinde bir tavır içerisine girer bunu da anlamıyorum. Bu sebeple de Kılıçdaroğlu'na kırgınım. Şöyle mi yani Altılı masadaki ortaklarla ilişkiniz meşru bizimle de gayrimeşru hadi canım hadi canım.
"CHP'ye Atatürk'ü hatırlattık"
Zafer Partisi tavrıyla CHP'ye Atatürk'ün partisi olduğunu hatırlatmıştır. Bunu da protokolle kayıt altına almıştır.

Bazıları diyor ya nasıl 1924 Anayasa'sını nasıl CHP'den istersiniz. Çünkü O CHP 21 Anayasası'na imza attı da onun için çünkü güvenmedik."

Kılıçdaroğlu ile Özdağ arasında imzalanan 'gizli' protokol
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, seçimler sonrasında yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanması durumunda kendilerine üç bakanlık ve MİT Başkanlığı'nı vereceğini söylemişti. Özdağ, bu üç bakanlıktan birinin İçişleri Bakanlığı olduğunu ve bakanın da kendisi olacağını ifade etmişti.

Güncellenme Tarihi : 31.8.2023 23:52

İLGİLİ HABERLER