Asayiş
  • 29.2.2012 14:12

Ünlü modacıya şok gözaltı!

Uluslararasıgöçmen kaçakçılığı yapan bir şebekeyi 6 aydır takip eden Mali Suçlarla Mücadele ŞubeMüdürlüğü ekipleri, dün tespit ettiği adreslere operasyon düzenledi. Baskında aralarında ünlü modacı R.R’nin de bulunduğu 5’ i yabancı uyruklu 10 kişiyi gözaltına aldı. Bu kişilerin üzerlerinde ve bulundukları adreslerde yapılan aramalarda, sahte kimlik ve pasaport yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

İnsan kaçakçılığına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan şüpheliler arasında Azeri uyruklu ünlü modacı Romazzo Roma'nın bulunduğu ortaya çıktı. Roma hakkında 'İnsan ticareti yapmak' ve 'fuhuşa yer temin etmek' suçundan işlem yapıldığı bildirildi.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uluslar arası göçmen kaçakçılığı yapan bir şebekeye yönelik düzenlediği operasyonda 10 kişiyi gözaltına almıştı. Yaklaşık 6 ay şüphelilerin yakalanması için dün tespit edilen bazı adreslere operasyonda gözaltına alınırken yakalanan şüpheliler arasında ünlü modacı Romazzo Roma'nın de ortaya çıktı. 5' i yabancı uyruklu 10 kişinin sorgusu sürerken bu kişilerin üzerlerinde ve bulundukları adreslerde yapılan aramalarda, sahte kimlik ve pasaportb yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Şüphelilerin emniyette yapılan sorgulamalarında şebekenin Ukrayna, Rusya ve Azerbaycan'dan defile için gelen genç kızlara fuhuş yaptırdığı ortaya çıktı. Defilenin ardından modellerin pasaportlarına el konulduğu ve Türkiye'de çalışacakları vaat edilerek daha sonra da fuhuşa zorladıkları iddia edildi.
 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan sorgulamada şebekenin Ukrayna, Rusya ve Azerbaycan’dan defile için gelen genç kızlara fuhuş yaptırdığı ortaya çıktı. Defilenin ardından modellerin pasaportlarına el konulduğu ve "Sizler Türkiye’de güzel yerlerde çalışacaksınız. İyi model olacaksınız. Ancak bu işlerin bir karşılığı var " denilerek fuhuşa zorladıkları belirtildi.SABAH
 

Güncellenme Tarihi : 22.3.2016 19:52

İLGİLİ HABERLER