Medya
  • 2.2.2024 13:33

Ünlü Yazar Alev Alatlı vefat etti

Yazar Alev Alatlı hayatını kaybetti
Yazar Alev Alatlı vefat etti. Acı haberi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu. Bir süredir hastanede tedavi gören yazar Alev Alatlı, çoklu organ yetmezliği nedeni ile yaşamını kaybetti. 2018 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 24 Haziran seçimlerinin ardından oluşturulan Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu'na üye olarak atanan Alev Alatlı, Edebiyat alanında 2014 yılında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'ne lâyık görüldü.

Acı haberi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu. Bakan Koca, "Alev Hanımı kaybettik.Bir süredir tedavi altındaydı. Kendisini ziyarete gittiğimde, “Bu toprakları daha çok sevdirmeliyiz.” demişti. Bu sözünü aydınlarımıza, yöneticilere, ülkemizin bugününe, yarınlarına etki etme gücüne sahip herkese yönelik bir vasiyet olarak anlamıştım. Alev Alatlı, fikir ve sanat hayatımızın büyük isimlerindendi. 2014 yılında edebiyat dalında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü başta olmak üzere, pek çok ödülle onurlandırılmıştı. Hepimizin başı sağ olsun" dedi.

2018 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 24 Haziran seçimlerinin ardından oluşturulan Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu'na üye olarak atanan Alev Alatlı, Edebiyat alanında 2014 yılında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'ne lâyık görüldü.

Yazar Alev Alatlı çoklu organ yetmezliği nedeni ile yaşamını kaybetti.

Ayrıntılar geliyor...

Güncellenme Tarihi : 2.2.2024 14:10

İLGİLİ HABERLER