Spor
  • 30.3.2013 22:42

Uygun: Skoru koruyarak kazandık...

Maçın ardından düzenlenen bası toplantısında konuşan Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, “Tabi çok zor bir maç bizi bekliyordu. Özellikle hafta içi yaşadığımız bazı aksaklıklar. Milli takıma giden bir çok futbolcu ile birlikte tam takım halinde hazırlanamamıştık ama, Milli takımdaki çocukların gösterdiği performans, bizleri mutlu etmişti. Bugünde sahada onunda karşılığını alan bir takım görmek istiyorduk. Çünkü deplasmanda kazandığımız maçtan sonraki ve evimizde kazanacağımız 3 puan bizi çok daha güzel günlere götürecekti. Hedefimizde bazı değişiklikler olacaktı. Eskişehirspor’da hem birçok futbolcumsunun yıldız olduğu ortamda iyi bir takıma karşı kazanmak hem de iyi oynayarak kazanmak, bunun akabinde de 3 veya 4 pozisyona girerek, pozisyon üreten, son 15 dakikada artık skoru koruma içgüdüsüyle geriye kaçıp taktiksel olarak yaptığımız değişikliklerle maçın skorunu koruyarak kazanmasını bildik. Bütün futbolcu kardeşlerimi tebrik ediyorum. Çok zorlu süreç içerisinde bir futbolcu karakterinin ne kadar güzel olduğunu, ne kadar sıkıntı olursa olsun şehrin önde gelenleri destek verdiğinde, taraftarında bu takıma sahip çıktığında, yönetiminde elinden geleni yaptığında bu takım çok güzel şeyler yapabileceğini gösterdi” dedi.
Gaziantepspor’un tecrübeli oyuncusu Traore ise, “Gerçekten çok önemli bir maça çıktık. Bizim için sonucunda mutluluk verici bir skor oldu. Bizim açımızdan tabi pozisyonda sıralamaya baktığınızda aslında 6 puanlık bir maçta diyebiliriz. Zaten bundan sonraki oynayacağımız bütün maçlar nerdeyse 6 puanlık olacak. Kazandığımız için çok mutluyuz. Bütün takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum” diye konuştu.
Gaziantepsporlu Şenol da çok önemli bir maç oynadıklarını belirterek, “Gaziantepspor’u hak ettiği yerlere getirmek açısından, 3 puan alarak Eskişehirspor’a bir adım daha yaklaştık. Puanımızı 35 yaptık. Eskişehirspor ile aramızda 1 puan fark kaldı. Artık Gençlerbirliği maçını düşünüyoruz şuandan itibaren. O maçı da alarak, tam anlamıyla üst sıralara yerleşmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 16:44

İLGİLİ HABERLER