Asayiş
  • 27.2.2015 15:37

Vahşi cinayeti sağır dilsiz anne kız işlemiş

Zanlıların 2013 yılında kaybolan sağır ve dilsiz Arif Altay’ı da yine aynı şekilde öldürdüklerini itiraf ettikleri bildirildi.
 

Vahşi cinayetin sırrı çözüldü Arif Altay,Emine Girginer,vahşi cinayet,yanan ceset,yanmış ceset

 

Manisa’nın Akhisar ilçesinde 22 Şubat tarihinde bulunan yanmış kadın cesedinin, İzmir’in Seferihisar ilçesinde kaybolduğu bildirilen sağır ve dilsiz Emine Girginer’e (21) ait olduğu tespit edildi. Olayın zanlıları olan sağır ve dilsiz anne kızın emniyette verdikleri ifadelerinde, Emine Girginer’i boğarak öldürdükten sonra yaktıkları öğrenildi. Zanlıların 2013 yılında kaybolan sağır ve dilsiz Arif Altay’ı da yine aynı şekilde öldürdüklerini itiraf ettikleri bildirildi.

Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Manisa Emniyet Müdürlüğü binasında düzenlediği basın toplantısıyla Akhisar ilçesinde 22 Şubat tarihinde bulunan yanmış kadın cesedinin kimliğini ve olayın nasıl işlendiğini anlattı.

Ceren, “21 Şubat’ta bir cinayet işleniyor. 22’sinde cinayet ihbar ediliyor. Bir yanmış kadın cesedi tamamen kimliği belli olmayan DNA alınması mümkün olmayan genç kadın cesedi bulunuyor. Daha sonra arkadaşlar civar illerde yoğun bir şekilde kayıp kızlarla ilgili incelemelere başladı. Kayıp kızlarla yapılan incelemeler sonucu Seferihisar’da kaybolan işitme engelli bir kızımızın Akhisar ilçesine geldiğini bir başka işitme engelli bayan ile buluştuğunu kamera görüntülerinden tespit edildi. Kamera görüntülerinin cinayetin aydınlanma sebebidir. Bu kamera görüntüsü bu cinayetin tespit edilmesinin ana nedenidir. Daha sonra başsavcılık ile görüşüldü. Gecikmesine sakınca olan hallerden başsavcılığımız kendi savcılarını görevlendirerek şüpheli kişinin evinde arama yapıldı. Gözaltı yapıldı. Yapılan sorgulamada toplam anne kız iki işitme engelli kişi gözaltına alındı. Bunların yapılan sorgulamasında şahıslardan biri detaylı olayı anlattı. Öldürülen kızın facebook üzerinden kendilerine hakaret ettiği gerekçesiyle öldürüldüğünü, evde boğularak dışarıda yakıldığını itiraf etti. Daha sonra 14-15 ay önce kaybolan sağır ve dilsiz bir erkek vardı bu aile ile irtibat halinde olan. Onu da sorguladık. Daha önce evlerinde arama yapılmış ve şüpheli bir durum olmadığı için muallakta kalmış. Onunla ilgili de bilgi verdiler. Bunu da aynı şekilde oğlu şuanda firarda, kız ve anne tarafından boğulmak üzere yine zeytinlikte kendi evlerine bir kilometre uzaklıkta kız cesedine 200 metre mesafede yakıldığını ve bırakıldığını söylediler. Biz oraya gittik. 15 ay geçtiği için baya bir sürülmüş tarla. Bir iki parça elde ettik. Bulunanlar olay yeri inceleme tarafından alındı. Bizim kanımız o şahsın da öldürüldüğü. Tabii DNA testi ve incelemelerden bunlar belli olacak. Bu şahıslar sorguda. İşlediği cinayetler hiç kimsenin yanına kar kalmayacak. Bunları gece gündüz asayiş, terör gerekse istihbarat çok yoğun çalıştılar. Savcılarımıza teşekkür ediyorum. Her anlamda yanımızda oldular. Bu olay el birliği ile çözüldü. İşitme engelli tercüman ile ifadeleri alındı. Soruşturma devam ediyor. Diğer öldürülen şahısta sağır ve dilsizdir” dedi.

Olayın zanlıları anne Sevda K. (43), kız Saadet K'nın (26) gözaltında sorguları devam ederken, ailenin 20 yaşındaki oğlu Selim Burak K'nın ise arama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.
Emine Girginer'in Seferihisar'daki ailesinden izin alarak arkadaşının yanına gittiği ve bir gün sonra ailesini arayarak bir gün daha kalmak için izin istediği ve o günden sonra da haber alınamadığı öğrenildi.
Zanlı anne ve kızın işitme engelli tercüman aracılığıyla verdiği ifadelerinde 2013 yılında kaybolan ve bulunamayan Arif Altay'ı da aynı yöntemle öldürdükleri ve kızın cesedinin 200 metre ilerisine gömdükleri öğrenildi. Yapılan araştırma sonucunda boğularak öldürüldükten sonra yakılan ve gömülen Arif Altay’ın alt çene dişlerinin bulunduğu bildirildi. Arif Altay'ın sağır ve dilsiz anne kız ile ilişkisi olduğu ve bu durumu ailenin oğlunun fark etmesi sonucu cinayetin işlendiği iddia edildi.

Öte yandan, ailenin yakını olduğu bildirilen D'D'nin de gözaltına alındığı öğrenildi.  

SADIK CANGEL - YUSUF BÖYÜK

 

Güncellenme Tarihi : 18.3.2016 21:53

İLGİLİ HABERLER