Asayiş
  • 30.5.2016 12:35

Van'da 2 polis şehit oldu

Acı haberler peş peşe geliyor. Van’ın Hacıbekir Mahallesi’nde zırhılı polis aracının geçişi sırasında PKK’lı teröristler tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 2 polis memuru şehit oldu, 1 polis yaralandı. Dün akşam Şırnak'ın Uludere İlçesi Irak sınırında PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışma 1 üsteğmen şehit olmuştu. Bu sabah Şırnak'ta teröristlerle çıkan çatışmada bir Özel Harekat polisi şehit düştü. Genelkurmay Başkanlığı ise Siirt Pervari'de çatışmada ağır yaralanan bir askerin şehit olduğunu açıkladı.

Bombalı saldırı, bugün saat 11.00 sıralarında merkez İpekyolu İlçesi’ne bağlı Hacıbekir Mahallesi Hisar Sokak’ta bulunan Dumlupınar İlk ve Orta Okulu yakınlarında meydana geldi.

Acı haberler peş peşe geldi! 3 şehit var

PKK’lı teröristler tarafından daha önceden yola döşenen el yapımı patlayıcı, zırhlı polisaracının geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatıldı. Meydana gelen patlamada 2polis polis memuru şehit olurken, 1 polis memuru da yaralandı. Yaralı polis memuru hastanede tedavi altına alınırken, bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Güncellenme Tarihi : 30.5.2016 12:59

İLGİLİ HABERLER