Spor
  • 28.11.2023 18:09

VAR'ın yetkileri artıyor

Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB) Video Asistan Hakem (VAR) teknolojisinin yetkilerini artırmayı tartışmak üzere toplanma kararı aldı. İşte VAR'ın toplantıda alınacak karar göre karışabileceği durumlar...

Bir süre önce hakemlere yardımcı olması için Video Asistan Hakem (VAR) teknolojisi devreye sokuldu. Bu sistemle birlikte hakem hatalarının en aza indirilmesi amaçlanıyordu, ancak gelinen noktada VAR'ın futbola zarar verdiğini düşünen azımsanmayacak bir kesim mevcut.

Bir yandan VAR ile ilgili tartışmalar artarken diğer yandan Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB) ise VAR'ın yetkilerini artırma kararı almak üzere.

 

IFABdan kritik toplantı: VARın yetkileri artıyor

 

VAR BAŞKA NELERE KARIŞABİLECEK?

İngiltere'nin yüksek tirajlı gazetelerinden Times'ta yer alan habere göre, Uluslararası Futbol Bİrliği Kurulu bir değerlendirme toplantısı yapacak.Toplantıda VAR'ın kornerler, ikinci sarı kartlar ve serbest vuruşlara da karışmasına izin verilmesi konusu tartışılacak.

VAR NELERE KARIŞABİLİYORDU?

Video Asistan Hakem bugüne kadar yalnızca, penaltı, kırmızı kart, ofsayt ve gol gibi mücadelenin sonucuna direkt etki edebilecek durumlarda devreye giriyordu.

Güncellenme Tarihi : 28.11.2023 18:14

İLGİLİ HABERLER