Gündem
  • 26.6.2024 21:44

Vay babo vay vay vay.. Edremit'teki tıbbi sekreter Ticaret Bakanlığı'na daire başkanı olarak atandı

Tıbbi Sekreterlikten Daire Başkanlığına...

Balıkesir'de yapılan bir atama kararı büyük bir tepkiye yol açtı. İddialara göre Edremit ilçe Devlet Hastanesinde Tıbbi Sekreter olarak görev yapan Aynur Tuncar, Ticaret Bakanlığına Daire Başkanı olarak atandı. Karara karşı çıkan Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban ise, "Vay babo vay vay vay!" diyerek tepkisini dile getirdi.

Kamuda alınan tasarruf önlemleri gündemdeki yerini korurken, Balıkesir'den gelen bir atama haberi liyakat ve torpil tartışmalarını yeniden alevlendirdi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, tedbirler kapsamında memur alımı ve öğretmen atamalarında kısıtlamaya giderken, Edremit'te yaşayan Aynur Tuncar'ın kariyerindeki sıçrama gündem yarattı.

TIBBİ SEKRETERKEN, TİCARET BAKANLIĞINA DAİRE BAŞKANI OLARAK ATANDI
Edremit ilçe Devlet Hastanesinde Tıbbi Sekreter olarak çalışan Aynur Tuncar’ın, Ticaret Bakanlığına Daire Başkanı olarak atandığı iddia edildi.

GÜRBAN: "HEYKELİ BALIKESİR ŞEHİR MEYDANI’NA DİKİLMELİ"
Söz konusu atama kararının görüntüsünü paylaşan İYİ Parti Gaziantep Miletvekili Mehmet Mustafa Gürban, "Bu nasıl bir güç! Bunu yapan her kimse heykeli Balıkesir Şehir Meydanı’na dikilmeli." dedi.

https://i.medyaradar.com/storage/files/images/2024/06/26/screenshot-2-l7q4.jpg

Gürban, söz konusu paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

"Bu nasıl bir güç..

Bunu yapan her kimse heykeli Balıkesir Şehir Meydanı’na dikilmeli.

Adam tıbbi sekreteri Ticaret Bakanlığı’na “DAİRE BAŞKANLIĞI”
kadrosuna geçirtiyor.

Tıbbi sekreteri ha !

Tıbbi sekreter ne iş yapar ?

Sağlık kurum ve kuruluşlarında randevu hizmetlerini ve hasta kabul işlemlerini yapar. Hastaya ait tıbbi ve idari kayıtları tutar, elektronik ve/veya sesli ortamlara kayıt edilen tıbbi verileri tıbbi belgelere dönüştürür.

Vay babo vay vay vay !!

Sende uzman yardımcılığı sınavına gir,çalış çabala uzman ol sonra çalış çabala şef ol,ol ol ol en son 60 yaşında falan belki daire başkanı olursun."

https://i.medyaradar.com/storage/files/images/2024/06/26/screenshot-1-lueq.jpg

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELMEDİ
Söz konusu atama kararı sosyal medyada geniş yankı uyandırırken; iddialarla ilgili Sağlık Bakanlığı veya Ticaret Bakanlığı'ndan bir açıklama gelmedi.

 

Güncellenme Tarihi : 26.6.2024 21:51

İLGİLİ HABERLER