Spor
  • 11.6.2024 10:31

Vincenzo Montella : Endişeye kapılmıyorum çünkü üretken bir takımız

Vincenzo Montella'dan hakem tepkisi!

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, "Hazırlık maçı diye hakemler hata yapmaya devam ederse, zarar verirler." dedi.

 AMilli Futbol Takımı, hazırlık maçında deplasmanda Polonya'ya 2-1 mağlup oldu.

Karşılaşmanın ardından ay-yıldızlı ekibin teknik direktörü Vincenzo Montella, açıklamalarda bulundu.

Montella'nın açıklamaları şu şekilde:

"Bu ilk defa olmuyor"

"Genele baktığınızda çok iyi oynadığımızı söyleyebilirim. Tabii ki eleştireceğimiz yerler var. Şunu da eklemek lazım, hazırlık maçı diye hakemler hata yapmaya devam ederse, zarar verirler. İkinci golde, rakibimiz tacı 15 metre önden alıyor. Hakemler hata yapabilir ama durdurup düzeltilmesi gerekiyor. İkinci golü öyle attılar. Bu ilk defa olmuyor. Bunları geliştirmeleri gerekiyor çünkü sonrasında bizim takımımız zarar görüyor. Turnuvada böyle şeylerin olmamasını diliyorum"

"Bunları saymakla bitmez"

"Bugün riske girmek istediğimiz bazı defansif oyuncularımız vardı. Ofansif olarak çok büyük bir zenginliğimiz vardı. İrfan, Kerem, Semih, Hakan, bu tarz böyle zenginliğimiz var. Bunları saymakla bitmez. En iyileri sahadaydı ama ofansif olarak daha net olmalı ve golleri atmalıyız."

​"Defansif olarak bir endişem"

"Defansif olarak herhangi bir endişem yok çünkü hepsi geri gelecek."

"Böyle bir maçtan sonra endişe etmemeliyiz"

"Bir takımı yapılandırırken zamana ihtiyacınız olur. Ama böyle bir maçtan sonra endişe etmemeliyiz. Böyle bir rakibe karşı iki katını üretiyorsunuz o yüzden endişe etmemeliyiz"

"Arda çok iyi bir maç oynadı"

"Arda oynadı zaten. Çok iyi bir maç oynadı. Topa sahipken yeteneklerini biliyoruz zaten. Biraz topa sahip olmadığımızda dönemlerdeki aksiyonları geliştirmeliyiz ama genel olarak iyiydi."

"Haksız bir mağlubiyet"

"Haksız bir mağlubiyet olduğunu düşünüyorum. İkinci gol, 15 metre ileriden kullanılan bir taçtan geldi. 4 tane ofansif oyuncumuz ileride kaldı. Canımı sıkan, emek veriyoruz ama hazırlık maçı da olsa bu hataları görmek gerçekten üzüyor."

"Rakipten iki kat fazla şutumuz var"

"Endişeli değilim, rakipten iki kat fazla şutumuz var. Sadece son metrelerde biraz daha netlik kazanmamız gerekiyor. O yüzden endişeye kapılmıyorum."

"Endişeye kapılmıyorum çünkü üretken bir takımız"

"Neden endişe duymuyorum çünkü takımımız son 20 metreye çok iyi bir şekilde giriyor. Bu akşam sahadaki bütün oyuncularımız arasında en çok gol atan isimler vardı. Takımımız, son 20 metreye geliyor sadece biraz daha netlik kazanmalıyız. Endişeye kapılmıyorum çünkü üretken bir takımız"

"İlk golü tartışabiliriz"

"Bireysel hatadan bahsettik ama ikinci golde bireysel hata diye bir şey yok. 15 metre ileriden taç kullanıyorlar. 95. dakikada böyle hatalı kullanılan bir taçta nasıl savunma yapılır? Bu şekilde gol yediğinizde nasıl bireysel hataya dönüşüyor? İlk golü tartışabiliriz ama ikinci golün kural dışı olduğunu düşünüyorum"

"Biraz daha art niyetli mi olmamız gerekiyordu?"

"Anları belki daha iyi anlamamız gerekiyor. Ama böyle bir hatada bizim bir top sahaya sürmemiz mi gerekiyor! Biraz daha art niyetli mi olmamız gerekiyordu?"

"Dostluk maçı diye bir şey yoktur"

"Hiçbir şekilde dostluk maçı diye bir şey yoktur, bütün maçlar çok önemlidir. Maça olan yaklaşımımız gayet iyiydi. Sadece sonucun haksız olduğunu düşünüyorum. Yediğimiz gol, haksız bir gol. O yüzden bu şekilde bakmamız gerekiyor."

"Motivasyonumuz son derece yüksek"

"Hoca olarak da EURO'larda boy göstermek hayalimdi. Motivasyonumuz son derece yüksek. Futbolcularımızın da hayali büyük. Bunun için de elimizden gelen her şeyi yapacağız"

 

Güncellenme Tarihi : 11.6.2024 10:33

İLGİLİ HABERLER