Asayiş
  • 20.5.2024 12:08

WhatsApp’ta genç kız profili açıp öyle şeyler yaptılar ki

Dolandırıcıların yeni yöntemi pes dedirtti. WhatsApp'ta sahte genç kız profili açarak 4 kişiyi 609 bin lira dolandıran çete çökertildi. 'Numaranızı rehberime kaydetmişim, hatırlayamadım kimsiniz' mesajına yanıt verenlerin paraları böyle gitti…

Bursa polisi, C.Y.(61), A.T.(25), Y.A.(36) ve M.U.(40) isimli şahısların sahte genç kız profilleri ile toplam 609 bin lira dolandırılmasının ardından harekete geçti. Polis, WhatsApp çetesine fiziki ve teknik takip başlattı.


WhatsApp’ta genç kız profili açıp öyle şeyler yaptılar ki: Hatırlayamadım kimsiniz?
HATIRLAYAMADIM? KİMSİNİZ?
Gemlik Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde soruşturmayı derinleştiren Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, dolandırıcıların önce sahte kız profili açarak kurbanlarına 'Numaranızı rehberime kaydetmişim, hatırlayamadım? Kimsiniz?' şeklinde mesaj attığını belirledi.

Çete üyelerinin daha sonra kendilerini genç kızın babası olarak tanıtıp telefondaki kişileri tehdit ettiği, başka bir çete üyesinin de kendilerini avukat, uzlaştırmacı ya da savcı olarak tanıttığı tespit edildi.

Şüphelilerin; mağdurları, "yaşı küçük kız çocuğuna cinsel istismar suçundan ceza alacaksın" yalanı ile korkuttukları ve böylece tuzaklarına düşürdükleri belirlendi.

WhatsApp’ta genç kız profili açıp öyle şeyler yaptılar ki: Hatırlayamadım kimsiniz?
Yalanı sürdüren dolandırıcılık çetesi üyelerinin 4 kişiden 609 bin lira dolandırıcılık yaptığı kaydedildi.
 

Güncellenme Tarihi : 20.5.2024 12:09

İLGİLİ HABERLER