Medya
  • 30.3.2023 00:08

Yayıncı kuruluş parayı ödemedi! Maç yayınları durdu!

Türkiye Futbol Federasyonu, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig yayın haklarını elinde bulunduran Fuchs Sports şirketi ile sözleşmeyi tek taraflı feshetti.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig haklarını elinde bulunduran yayıncı kuruluş Fuchs Sports'a karşı flaş bir hamle geldi. 

Yayıncı kuruluş duyurdu

Sosyal medyadan açıklama yapan Fuchs Sports, TFF tarafından sözleşmelerinin tek taraflı feshedildiğini duyurdu. 

Ödemeleri yapmadığı iddia edildi

Fuchs Sports'un gerekli ödemeleri yapmadığı için sözleşmenin feshedildiği iddia edildi

Fuchs Sports açıklamasında; "TFF tarafından 2. Lig ve 3. Lig yayın haklarına ilişkin sözleşmemiz tek taraflı olarak fesih edilmiştir. Yayınların kaldığı yerden devam edebilmesi için çalışmalar sürmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi.

6 milyon liralık sözleşme yapılmıştı

2022-2023 sezonu maçlarının canlı yayınları için Fuchs Sports ile yapılan ve veri toplama geliri hariç, yıllık 6 milyon liralık yayın sözleşmesi sezon bitmeden feshedildi.

Ajansspor'un haberine göre; Yayıncı kuruluş kulüplere taahhüt ettiği nakit ödemeyi yapmadı. TFF bu nedenle sözleşmeyi tek taraflı olarak sonlandırdı.

Toplam bedel 35 milyon Lira

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig yayın haklarının veri toplama hakkıyla birlikte toplam 30 milyon lira olduğunu açıklayarak, "Ödeme şekli detayları var, beIN Sports'un nasıl detayları varsa onun da aynı detayları var. Tabii bu parayı size hemen peşin vermiyor, aylara bölerek veriyor" demişti.

Güncellenme Tarihi : 30.3.2023 00:09

İLGİLİ HABERLER