Gündem
  • 4.6.2023 17:57

Yeni bakanlardan sosyal medyada çarpıcı mesajlar

Türkiye Yüzyılı'nın kabinesi belli oldu! İşte yeni bakanlardan ilk mesajlar..

Türkiye Cumhuriyeti'nin yeni kabinesi belli oldu. Başkan Erdoğan, dün göreve gelen yeni isimleri açıkladı. Yeni bakanlardan ise teşekkür mesajları geldi.

İÇİŞLERİ BAKANI ALİ YERLİKAYA

Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinede İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Ali Yerlikaya, teşekkür paylaşımında bulundu.


İstanbul Valisi olarak görev yaparken İçişleri Bakanı olarak atanan Yerlikay'nın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

26 Ekim 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atandığım İstanbulumuza 4 yıl 8 ay hizmet etme şerefine nail oldum. Bu akşam Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'ın yüksek tensipleriyle İçişleri Bakanı olarak atanmış bulunmaktayım. Sayın Cumhurbaşkanımıza tensip ve takdirleri için şükranlarımı arz ediyorum.


ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin yeni Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, millete hizmet yolunda çalışmaya devam edeceklerini belirtti.


Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin açıklanmasının ardından Tunç, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Cumhurbaşkanlığı Kabinemizin ülkemize ve aziz milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye Yüzyılı kabinesinde Adalet Bakanlığı görevini şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı arz ediyorum. Milletimize hizmet yolunda tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.


SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde görevine devam edecek olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Görevimin bu döneminde de aziz milletimize hizmeti hayatımın en üstün amacı bileceğim. Sorumluluğum, milletimiz kadar büyüktür" ifadesini kullandı.


Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu değerlendirmede bulundu:

Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri üzerine yeni kabinede Sağlık Bakanı görevini üstlenmiş bulunuyorum. Güveni için kendilerine teşekkür ederim. Görevimin bu döneminde de aziz milletimize hizmeti hayatımın en üstün amacı bileceğim. Sorumluluğum, milletimiz kadar büyüktür.


KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde görevine devam edecek olan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bu güvene layık olmak üzere ülke ve millet için çalışmaya devam edeceğini söyledi.


Bakan Ersoy, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu değerlendirmede bulundu:

Yeni kabinemiz hayırlı olsun. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin yeni kabinesinde bakanlık görevini yeniden şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a gönülden teşekkür ediyorum. Bu güvene layık olmak üzere ülkemiz ve milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz.


MİLLİ EĞİTİM BAKANI YUSUF TEKİN

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin yeni Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım yaptı.


Tekin şunları kaydetti:

Kısa bir ayrılıktan sonra yeniden eğitim camiamızla birlikte çalışma imkanı bulacağız. İnşallah başta öğretmenlerimiz olmak üzere idarecilerimiz, idari personelimiz, özel öğretim kurumlarımız, öğrencilerimiz, velilerimiz ve diğer paydaşlarımızla birlikte yeni Türkiye Yüzyılı'nın inşası için el ele, gönül gönüle çalışacağız. Şahsıma yönelik güven ve desteğini her daim hissettiğim Sayın Cumhurbaşkanı'mıza bir kez daha şükranlarımı sunarım. Allah yardımcımız olsun.


ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin yeni Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım önemli noktalara dikkat çekti.


Uraloğlu şu ifadelere yer verdi:

Takım çalışması ile hayallerimizi gerçekleştirmek için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yakın yol arkadaşı olduk. Yolumuz şimdi daha zorlu, yükümüz daha ağır. Ancak irademiz daha kuvvetli, azmimiz daha fazla ve ülke olarak kaybedeni olmayan bir zaferle, Allah'ın izniyle daha güçlüyüz. Beni öncelikle Karayolları Genel Müdürlüğü, şimdi de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevine layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı arz ediyorum. Rabbim ülkemize, milletimize hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin.


CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI CEVDET YILMAZ

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde cumhurbaşkanı yardımcılığına getirilen Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin ülke ve millette hayırlı olması temennisinde bulundu.


Görevi üstlenen bakanlara başarılar dileyen Yılmaz, "Türkiye Yüzyılı kabinesinde cumhurbaşkanı yardımcılığı görevini şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı arz ediyorum. Çeşitli kanallarla tebriklerini ileten herkese çok teşekkür ediyorum. Millete hizmet yolunda Allah yar ve yardımcımız olsun" ifadelerini kullandı.

 


AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI MAHİNUR ÖZDEMİR GÖKTAŞ

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na getirilen Mahinur Özdemir Göktaş da sosyal medya hesabından teşekkürlerini sundu.


Göktaş, "Güçlü aile, güçlü Türkiye" ilkesiyle çalışıp, büyük Türkiye hedefine hizmet edeceğimiz bu yeni dönemin, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. #TürkiyeYüzyılı kabinesinde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak milletimize hizmet etme şerefini şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan 'a çok teşekkür ediyorum." sözlerine yer verdi.


ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın başına gelen Mehmet Özhaseki'den de açıklamalar geldi.


Özhaseki'nin açıklamaları şöyle:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Yüzyılı'nın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı vazifesini bizlere tevdi ettiler. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da bütün bilgi, birikim ve tecrübemizle şehirlerimiz ve ülkemiz için çalışmaya gayret edeceğiz. Türkiye'nin şahlanış döneminde, Türkiye Yüzyılı'nda aşkla çalışacağız. Başta afetzede kardeşlerimize söz verdiğimiz gibi konutlarını en kısa sürede teslim edecek; İstanbul'u ve Türkiye'yi kentsel dönüşümle güvenli hale getireceğiz. Şehirlerimizi yeşil dönüşümle 2053 vizyonumuza uygun bir şekilde hazırlayarak Türkiye Yüzyılı'nın şehirlerini hep birlikte inşa edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımıza teveccühleri için şükranlarımı arz ediyorum. Yeni kabinemizin ülkemiz, milletimiz ve gönül coğrafyamız adına hayırlılara vesile olmasını diliyorum."


ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI ALPARSLAN BAYRAKTAR

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin yeni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım önemli noktalara dikkat çekti.


Bayraktar, "Türkiye Yüzyılı kabinesinde milletimize Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak hizmet etme şerefini şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan 'a şükranlarımı arz ediyorum. Türkiye Yüzyılı'nı Enerjinin de Yüzyılı yapmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." dedi.


GENÇLİK VE SPOR BAKANI OSMAN AŞKIN BAK

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da sosyal medya hesabından açıklamalar yaptı.


Bak, "Türkiye Yüzyılı kabinesinde milletimize Gençlik ve Spor Bakanı olarak hizmet etme şerefini şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan 'a şükranlarımı arz ediyorum. Türkiye [🇹🇷] Yüzyılı'nı Gençliğin ve Sporun Yüzyılı yapmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.


TARIM VE ORMAN BAKANI İBRAHİM YUMAKLI

Tarım ve Orman Bakanlığı'na gelen İbrahim Yumaklı'dan da önemli açıklamalar vardı.


Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yumaklı, "Türkiye Yüzyılı'nın ilk kabinesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı görevini şahsıma emanet eden Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan 'a şükranlarımı arz ediyorum. Değerli mesai arkadaşlarımla, Türk tarımının mihenk taşı çiftçilerimizin, orman köylümüzün ve aziz milletimizin hizmetindeyiz." dedi.


TİCARET BAKANI ÖMER BOLAT

Ticaret Bakanı olarak atanan Ömer Bolat da açıklama yapan isimlerden oldu.


Bolat'ın açıklamaları şöyle:

Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan 'ın dün açıkladığı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin, ülkemiz, milletimiz, bölgemiz ve dünyamız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Kabinemizde görev alan tüm Bakan arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bizlere de Ticaret Bakanlığı vazifesini tevdi ederek aziz milletimize hizmet etme bahtiyarlığına erişmemize vesile olan Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı ifade ediyorum.

Güncellenme Tarihi : 4.6.2023 18:09

İLGİLİ HABERLER