Gündem
  • 1.4.2024 10:00

Yeniden Refah Partisi hangi belediyeleri kazandı?

Yeniden Refah Partisi oy oranı, 2024 yerel seçimleri ile gündeme geldi. Türkiye'de 61 milyon 441 bin 882 seçmen, 31 Mart Pazar günü yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Oy verme işleminin bitmesinin ardından YSK Başkanı Ahmet Yener seçim yasaklarının kaldırıldığını açıkladı. Seçim sonuçlarının gelmesiyle beraber, Yeniden Refah Partisi'nin kazandığı belediyeler de gündemde yer aldı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, seçim sonuçlarına ilişkin açıklamada bulundu. Peki, Yeniden Refah Partisi hangi belediyeleri kazandı? İşte, 2024 Türkiye geneli Yeniden Refah Partisi oy oranı ve konu hakkında ayrıntılı bilgiler.

YENİDEN REFAH PARTİSİ OY ORANI 2024

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, seçim sonuçlarına ilişkin açıklamada bulundu. Fatih Erbakan, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Erbakan, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne ilişkin, "Açılan sandık oranlarından çıkan sonuç, Yeniden Refah Partimiz Türkiye genelinde belediye başkanlığı seçimleri, Türkiye geneli oy ortalaması olarak yüzde 6 oy oranına ulaşmış, oylarını 14 Mayıs'a göre yüzde 100'ün üzerinde arttırmış ve Türkiye'nin 3'üncü partisi olmuştur. Bir de belediye meclis üyeliği seçiminin Türkiye geneli sonuçları var. Burada sandıkların yüzde 28'i açılmış durumda. Belediye meclis üyeliği, yani partimizin asıl oyunu gösteren sonuçlarda Türkiye genelinde Yeniden Refah Partimiz yüzde 8,7 oy oranına ulaşmıştır. Bu açıkladığımız verilere göre Yeniden Refah Partimiz 31 Mart seçimlerinin tartışmasız galibi ve yıldızı konumundadır" ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Yozgat Belediyesi'ni Yeniden Refah Partisi'nin kazandığına işaret eden Erbakan, "Bu iki il belediyesine ilaveten 43 ilçe ve 24 belde belediyesini de kazanmış bulunuyor. Toplamda 69 belediyeye Yeniden Refah Partimiz kazanmış bulunuyor. İnşallah bu belediyeler de Milli Görüş belediyeciliği ruhunu yeniden yaşatmak, canlandırmak üzere hazır bulunuyor. Bu sonuçlar milletimizin tercihini Milli Görüş'ten ve Yeniden Refah’tan yana kullandığını açık bir şekilde göstermiştir. Bu sonuçlar Milli Görüş'ün yeniden şahlanışıdır ve Yeniden Refah'ın iktidar yürüyüşünün ayak sesleridir. Aziz milletimize, Yeniden Refah Partimize göstermiş oldukları bu büyük teveccüh dolayısıyla en içten teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Milletimiz basiretiyle, ferasetiyle, Milli Görüş ruhuna duyduğu özlemle bu seçimde tercihini Yeniden Refah'tan yana kullanmıştır. Bu seçimlerin şampiyonu ve yıldızı olduğumuz açık bir şekilde ortaya çıkmaktadır" diye konuştu.

Güncellenme Tarihi : 1.4.2024 10:51

İLGİLİ HABERLER