Yaşam
  • 26.2.2024 21:00

Yeşilçam yıldızı Tolga Savacı hayatını kaybetti

Yeşilçam yıldızından acı haber geldi Tolga Savacı hayatını kaybetti
Tolga Savacı’dan hayranlarını üzen haber geldi. Türk dizi ve sinema oyuncusu Tolga Savacı, geçirdiği kalp krizi sonucu 60 yaşında hayata gözleri yumdu.

Son Dakika: Tolga Savacı hayatını kaybetti! Tolga Savacı kimdir, kaç  yaşındaydı, aslen nereli, filmleri neler? -

Tolga Savacı'dan hayranlarını üzen haber geldi. Türk dizi ve sinema oyuncusu Tolga Savacı, geçirdiği kalp krizi sonucu 60 yaşında hayata gözleri yumdu.

"YÜREĞİM YANIYOR!"

Ünlü oyuncunun vefat haberini Savacı'nın eşi Nermin Bezmen "Yüreğim kanıyor!!! Kanıyor!!! Kaybettim, dev yürekli sevdiceğimi.. Ansızın çıktı sonsuza yolculuğuna... Ben yerle gök, yanginlarla buzlar arasında kayıplarda..." sözleriyle duyurdu.

TOLGA SAVACI KİMDİR?

Tolga Savacı, 6 Mayıs 1963 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Ablası eski mankenlerden Sibel Savacı'dır. Ayrıca Zeynep Savacı adında bir kız kardeşi vardır.Fransız Kolejini bitirdi.

Tolga Savacı ile Nermin Bezmen evleniyor - Magazin haberleri

1983 yılında mankenlik eğitimi almak için İtalya'ya gitti. İki yıl İtalya, Almanya, Fransa'da mankenlik yaptı, su topu oynadı.1985 yılında ilk çevirdiği filimde "Arzu" adında bir filmde Banu Alkan'la oynadı, ardından Hülya Avşar'la "Tapılacak Kadın" ve "Sekreter" filmlerinde oynadı. Gençliğinde bir ara motosiklet yarışçılığı yaptı.

Güncellenme Tarihi : 26.2.2024 19:54

İLGİLİ HABERLER