Gündem
  • 27.10.2022 20:47

Yoğun kar yağışı başlıyor! 2 gün devam edecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu tahmin raporunu yayınladı. Türkiye'nin bazı illerinde şiddetli sağanak etkisini göstermeye devam ederken, çoğu kentte ise hava güneşli. Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Öte yandan kar yağışı da MGM'nin hava durumu haritasına yansıdı. 2 gün sürecek. İşte hava durumu son dakika açıklamaları...

Hava durumuna ilişkin yeni açıklama! Bugün Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminlerine göre ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Güneydoğu Anadolu ile Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Bartın, Karabük, Kastamonu, Ordu, Giresun, Malatya, Elazığ, Bitlis, Van, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Trabzon'un batı ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzeydoğu kesimlerde biraz artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak, Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgarın, genellikle kuzeyli, zamanla doğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: Ankara: Az bulutlu ve açık 21 İstanbul: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 22 İzmir: Az bulutlu ve açık 27 Adana: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu 31 Antalya: Az bulutlu ve açık 29 Samsun: Parçalı ve az bulutlu 23 Trabzon: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu gece saatlerinden sonra batı ilçeleri sağanak yağışlı 22 Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 16 Diyarbakır: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 22 Erzurum/Kars bölgesinde ise kar yağışı meteoroloji haritasına yansıdı. Kar yağışının 2 gün süreceği bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER