Gündem
  • 29.4.2020 16:43

YÖK'ten öğrencilere bedava internet müjdesi

YÖK açıkladı: Öğrencilere ücretsiz internet müjdesi

YÖK, üniversite öğrencilerine uzaktan eğitime destek için 6 GB internet ücretsiz verileceği açıkladı.

YÖK'ten yapılan açıklamaya göre, üniversite öğrencilerine uzaktan eğitime destek için 6 GB internet ücretsiz verileceği bildirildi.

Yüksek Öğretim Kurumu, öğrencilere 6 GB’lık ücretsiz internet desteği verileceğini açıkladı. Açıklamada, 'Ülkemizdeki bütün mobil operatörle yaptığımız çeşitli temaslar neticesinde platformdan yararlanan öğrencilerimize “6 GB’lık Uzaktan Eğitime Destek Kotası” adı altında ücretsiz bir internet kullanım hakkı verilmesi kararlaştırılmıştır.' denildi.

YÖK'ten  öğrencilere 6 GB’lık ücretsiz internet müjdesi geldi.

Yök konuyla ilgili şunları söyledi;

"Ülkemizdeki bütün mobil operatörle yaptığımız çeşitli temaslar neticesinde platformdan yararlanan öğrencilerimize “6 GB’lık Uzaktan Eğitime Destek Kotası” adı altında ücretsiz bir internet kullanım hakkı verilmesi kararlaştırılmıştır. Buna göre üniversite öğrencilerimiz, “YÖK Dersleri Platformu” sayfasındaki üniversitelerimize ait çeşitli dijital ders içeriklerine, mobil operatörleri ile yapacakları işlemler neticesinde hatlarına ücretsiz olarak tanımlanacak olan “6 GB’lık Uzaktan Eğitime Destek Kotası” kapsamında ek herhangi bir internet ücreti ödenmeden erişilebilecektir"

Güncellenme Tarihi : 29.4.2020 16:57

İLGİLİ HABERLER