Medya
  • 25.10.2022 22:02

Yuh!.. İsmail Küçükkaya TOGG açılışına gitmek için Akşener'den izin istedi

İsmail Küçükkaya’dan canlı yayında skandal soru! Meral Akşener’den ‘icazet’ istedi…

Halk TV’deki programında bugün Meral Akşener’i ağırlayan İsmail Küçükkaya’nın, AK Parti’nin davetiyle ilgili ‘icazet’ alma çabası ekran başındakilerin tepkisini çekti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtladı. Ancak programın bir bölümünde Akşener’le Küçükkaya arasında geçen ‘icazet alma’ diyaloğu dikkat çekti.

TOGG AÇILIŞINA KORAY AYDIN KATILACAK

29 Ekim'de yapılacak TOGG'un fabrikasının açılışına davet edilen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, törene Koray Aydın'ın katılacağını açıkladı.

Söz konusu açıklamaların ardından “Size gelen davetle ilgili açıkladınız. Bir de işin bizimle ilgili tarafı var” diye sözlerine başlayan İsmail Küçükkaya, konuyu AK Parti’nin ‘Türkiye Yüzyılı’ için gönderilen davete getirdi:

“Uzunca zamandır Adalet ve Kalkınma Partisi’nden davet almıyorduk. Bizlere akreditasyon uygulanıyordu… Dün itibariyle bana bir telefon geldi. Hamza, Özlem, İsmail Saymaz pek çok isim davet aldı… Hükümete yakın olan gazetecilerin dışında ilk defa uzun bir aradan sonra [davet aldık]… Biz ne yapalım sizce” diye Meral Akşener’e sorması ekran başındakilerin tepkisine neden oldu.

İsmail Küçükkaya, medya bağımsızlığını arka plana atarak ‘icazet’ alma durumuna gelmesi akıllarda soru işaretlerine neden oldu.

İşte Meral Akşener’in “Bence katılın” diye cevap verdiği ve İsmail Küçükkaya’nın da teşekkür ettiği o anlar…

MUHALİF İSİMLERE DAVET GİTMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önümüzdeki Cuma günü AK Parti’nin ‘Türkiye Yüzyılı’ programında konuşacak. Söz konusu programa Nevşin Mengü, İsmail Saymaz, Doğan Şentürk, Özlem Gürses, Çağlar Cilara, İsmail Küçükkaya, Fatih Portakal, Taha Akyol, Deniz Zeyrek ve Akif Beki gibi isimlerin davet edildiği ortaya çıkmış ve gündem olmuştu.

Güncellenme Tarihi : 26.10.2022 22:10

İLGİLİ HABERLER