Gündem
  • 30.1.2020 21:27

Yunanistan, bayrağımızı yırtan vekiline sert çıktı

Irkçı Yunan vekile ülkesinden şok! 'Asla kabul edilemez'

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu’nda (AP) Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos’a çok sert tepki gösterdi. Yapılan açıklamada çirkin saldırının kınandığı ve kabul edilemez olduğu belirtildi.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’ndan ırkçı Altın Şafak Partisi Yunan milletvekili Ioannis Lagos’un Avrupa Parlamentosu’nda (AP) Türk Bayrağı’na yaptığı saygısızlığa ilişkin açıklama geldi. Açıklamada, "Yunanistan, Türkiye’nin de sembolü olan bayrağa karşı her türlü saldırıyı şiddetle kınıyor. Neo Nazi’lerin kabul edilemez eylemleri, Yunanistan ve Avrupa’nın geleneklerinden uzaktır ve bugün halen mahkemelerde sanık olan Ioannis Lagos ‘Altın Şafak’ın reklamını yapma gayretindedir. Yunan halkı oylarıyla Altın Şafak’ı parlamento dışında bırakmıştır. Neo Naziler sadece kendilerini temsil ediyorlar" ifadeleri yer aldı.

Irkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen AP Genel Kurulu’nun "Yunan Adalarında İnsani Durum" başlıklı oturumunda kağıttan yapılmış Türk bayrağını yırtmıştı.

Güncellenme Tarihi : 30.1.2020 21:30

İLGİLİ HABERLER