Ekonomi
  • 1.4.2023 22:18

Yüzde 50 indirim izdihamında vatandaş ile çalışanlar birbirine girdi

Ankara’da tüm ürünleri etiketin yarı fiyatına satma kararı alan mağazanın 2 şubesinde de izdiham yaşandı.

Ankara'da tüm ürünleri etiketin yarı fiyatına satma kararı alan mağazanın 2 şubesinde de izdiham yaşandı. Elektronik mutfak aletleri için vatandaşlar ile mağaza çalışanlarının birbirine girdiği indirim fırsatında, cep telefonları ve teknolojik cihazlar rağbet gördü.

Ankara'nın Keçiören ve Mamak ilçesindeki Taşpınar Alışveriş Merkezi'nde tüm ürünler etiketin yarı fiyatına satılma kararı aldı. Bunu duyan vatandaşlar 2 mağazanın da önüne akın ederek saatler öncesinden uzun kuyruklar oluşturdu. Saat 11.00'de kepenkleri açan mağazalara vatandaşlar hücum etti. İzdihamın yaşandığı anlarda birbirleri ile yarışa giren vatandaşlar, görevlilere zor anlar yaşattı. Etiketin yarı fiyatı elektronik mutfak aletleri için vatandaşlar ile mağaza çalışanlarının birbirine girdiği indirim fırsatında, özellikle cep telefonları, teknolojik cihazlar ve elektronik mutfak aletleri yoğun ilgi gördü. Sınırlı sayıdaki ürünleri alabilmek için bekleyen bazı vatandaşlar ise elleri boş bir şekilde geri döndü.

“İçeride bu yüzden kavga çıkmış”

İndirimi duyar duymaz mağazanın önünde sıraya giren vatandaş Cengiz Yıldırım, mağazanın önüne saat 10'da geldiğini ve çok fazla beklemediğini belirterek, “İçeride biraz kargaşa yaşandı ama yine de çözdük. Bir şeyler almak için gelmiştim. Güzel bir şekilde aldım. Problem olmadı. Dışarıdaki fiyatlara göre daha uygun. En azından 500 lira kadar bir fark var. Ön sıralarda olduğum için çok fazla zorlanmadım. Ama, içeride bu yüzden kavga çıkmış. Hatta alırken sordular, ‘Nereden aldın' diye. Birkaç problem yaşayan insanlar çıkmış. Ben yaşamadım” dedi.

“Saat 8'de gelseydim daha iyi olurdu”

Sabahın erken saatlerinden itibaren mağazanın önünde sıraya girdiğini ve evlerine dağıtılan reklam kağıtları sayesinde indirimden haberdar olduklarını aktaran Ayşe Arslan, “Uygun fiyatları görünce bir şansımızı deneyelim dedim. Kek kalıbı ve üçlü tencere almayı düşünüyorum. 9'dan beri bekliyorum. Usulünü bilmiyordum. Saat 8'den itibaren gelseydim daha iyi olurdu” diye konuştu.

Uygun fiyata akıllı cep telefonu alabilmek için sabah erken saatlerde sıraya giren Erkan Yarka, “Sabah 7'de telefon almak için geldik. Birazcık daha uygun indirimli olduğu için geldik. Sınırlı sayıda olduğu için biz de bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Satışın yoğun olduğu dakikaların ardından dağılan vatandaşlardan geriye talan görüntüleri kaldı.

Güncellenme Tarihi : 2.4.2023 02:41

İLGİLİ HABERLER