Asayiş
  • 14.3.2018 00:12

Afrin’de ev aramasında EYP patladı: Yaralı askerlerimiz var

Suriye’nin Halep kentine bağlı Afrin ilçesi Kefercenni beldesinde evde askerlerin arama yaptığı sırada El Yapımı Patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu 8 Türk askeri ile 2 ÖSO askeri olmak üzere 10 asker yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Afrin ilçesi Kefercenni beldesinde evlerde Türk askerleri ile ÖSO askerlerinin arama yaptığı sırada EYP’nin patlaması sonucu 8 Türk askeri ile 2 ÖSO askeri yaralandı. Yaralı askerleri, olay yerinden hızlı bir şekilde zırhlı araçlarla ile tahliye edilerek Azez üzerinden Kilis’in Önhcüpınar Sınır Kapısı Sıhhı Tahliye noktasına getirildi. İlk müdahaleleri olay yerinde yapılan 8 Türk askeri ile 2 ÖSO askeri, Kilis Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralı askerlerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, hastaneye Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri ile operasyonu yürüten askeri yetkililer gelerek, doktorlardan bilgi aldılar. 

Yorumlar (1)

  • - afrine girmeyin

    Muhalefet bir tarafta rabia sloganı atarak diğer tarafta oğluna çürük raporu alan tuzu kuru siyasilere bunun için seslendi ölenler nasıl olsa sizin çocuğunuz değil.!Karşınızdakiler düzenli ordu değil kalleş çakallar sürüsü gerçi onları OSLO'dan Habur' dan tanıyorsunuz siz kürtlerden oy devşirirken onlarda Suriye' de tüneller açmış tuzaklar kurmuş.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER