Spor
  • 28.5.2013 14:32

Antalyaspor Başkanı'ndan şok karar!..

MEDİCAL Park Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, 14 Haziran'da görevi bırakacağını açıkladı.                              Medical Park Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Akıncıoğlu, genel kurulda başkanlığa yeniden aday olmayacağını söyledi.

Akıcıoğlu, Hasan Subaşı Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, yönetim kurulunun aldığı kararla 14 Haziran'da genel kurul yapılacağını söyledi.

Genel kurulda Türk Ticaret Kanunu'nun yeni uyarlamalarının gündeme geleceğini ifade eden Akıncıoğlu, "Seçimli yapılacak genel kurulda başkanlığa yeniden aday olmayacağım. Son beş yılda birlikte çalıştığım teknik heyet ve futbolculara, yönetimimde yer alan ve Antalyaspor ailesine destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Bazen karşı görüşler olduğunu ancak bunlara karşı ciddi bir duruş sergilediklerini ifade eden Akıncıoğlu, Medical Park Antalyaspor'u belirli bir standarda getirdiklerini düşündüğünü vurguladı.

Başarılı bir sezonu geride bıraktıklarını dile getiren Akıncıoğlu, "Antalyaspor, ligde ve her alanda saygınlığı olan bir kulüp haline geldi. Bir milyonu aşkın Antalyalı'nın takıma destek olacağına ve bayrağı gelinen noktadan alarak daha iyi yerlere taşıyacağına inanıyorum" diye konuştu.

Akıncıoğlu, takıma maddi ve manevi gereken desteği vermeye devam edeceğini dile getirerek, şöyle devam etti:

''Antalyaspor'un temerrüde düşmüş hiçbir borcu yoktur. Bütün borçları zamanında ödenmiştir. Antalyaspor'un TFF, UEFA, FİFA nezdinde ihtilaflı hiçbir dosyası bulunmamaktadır. Futbolcu ve teknik heyete olan borçların yüzde 80'i ödenmiştir. Genel kurula gururlu şekilde gidiyoruz. Şunu net söylüyorum, yeniden aday olmayacağım. Hiç kimseye kırgınlığım yok. Gurur duyarak yaptığım işte bayrağı devredeceğim. Özel olarak aldığım bir karar, başka hiçbir nedeni yok. Görevde olduğum beş yılda tribünlerden gelen bazı talep ve isteklere cevap vermedim ve bundan dolayı da tepki aldım ama bunlar aldığım karara yön vermedi.''

Bu sezon ligde inişili çıkışlı bir sezon geçirdiklerini, ilk yarıda ikinci iken ligi 7'nci sırada tamamladıklarını belirten Akıncıoğlu, teknik heyet başta olmak üzere tüm futbolculara performanslarından dolayı teşekkür etti.

İLGİLİ HABERLER