Gündem
  • 6.8.2009 13:05

ARINÇ : CHP'YE SABAH BİR YERLERDEN HABER GELDİ

Arınç, CHP'nin askere sivil yargı yolunu açan kanunla ilgili 'bir yer'den gelen haber üzerine başlattığını öne sürdü. Arınç, anamuhalefet partisinin bu haberin ardından itirazlara başladığını söyledi.


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, NTV’de katıldığı canlı yayında CHP’ye ağır eleştirilerde bulundu. Arınç, askere sivil yargı yolu açan kanuna yapılan itirazları değerlendirirken sözü CHP’ye getirdi. CHP’nin “Kandırıldık” iddialarına yanıt veren Arınç, o gece CHP’ye gerekli bilgilendirilmenin yapıldığını söyledi. CHP’lilerin o gece bunun üzerine grupta birkaç kişiyi bıraktıklarını ve onların da muhtemelen olumlu yönde el kaldırdıklarını belirtti.

Ertesin gün CHP’ye bir yerden haber geldiğini dile getiren Arınç, bunun üzerine CHP’lilerin itiraz etmeye başladıklarını kaydetti. Arınç’ın “Bu haberin nereden geldiğini söylersem ayıp olur” sözleri de dikkati çekti. Sunucu Murat Akgün’ün ısrarlı sorusu üzerine ise kendisine daha söyleyebileceğini ancak canlı yayında dile getirmesinin ayıp olacağını vurguladı.

Arınç, Baykal'ın kendilerine haber verilmediği iddialarını ise "Yılların politikacısı yapmasın bunları" söyleriyle değerlendirdi.

İLGİLİ HABERLER