DEAŞ Musul savaşına hazır

DEAŞ Musul savaşına hazır
16.10.2016 - 12:59

Irak'ın Bağdat'tan sonra en büyük şehri olan Musul'u DEAŞ'tan kurtarma operasyonu için saatler sayılırken, terör örgütünün tüm yollar ve köprüleri kapattığı öne sürüldü.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne yakınlığıyla bilinen Rudaw sitesine konuşan bir Musullu, DEAŞ’in şehrin Dicle Nehri’nin sol tarafında kalan kısmına patlayıcılar yerleştirdiğini ve 3 bin 500 savaşçısını şehre konuşlandırdığını söyledi.

Söz konusu kaynak, DEAŞ militanlarının Diyala, Tıkrit ve Anbar vilayetlerinden geldiğini söyledi. Camilerden şehirde yaşayanlara Musul’u terk etmemeleri yönünde anonslar yapıldığı bildirildi.

DEAŞ’lı teröristlerin 24 saat boyunca tetikte kaldığı da gelen bilgiler arasında… DEAŞ’ın daha önce sigara içme, sakal kesme, yasaklı kıyafetleri giyme gibi suçlardan tutukladığı onlarca örgüt üyesini savaştırmak üzere serbest bıraktığı öğrenildi. Geçen hafta DEAŞ, kendi üyeleri tarafından hazırlanan bir planı boşa çıkarmıştı. DEAŞ militanları, isyan çıkarmış ve yaklaşan Irak ordusuyla işbirliği yapmaya çalışmıştı.

DEAŞ’a karşı içeriden planlanan bu organizasyona karışan 58 kişi öldürülmüştü.

ASAYİŞ HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;