Hırsızlar 5 dükkandan 50 bin lira çaldı

15.3.2017 - 12:18

Diyarbakır’da bir hana, duvarına merdiven dayayarak, çatı boşluğundan giren hırsızlar, 5 dükkandan yaklaşık 50 bin TL çaldı.

Olay, Suriçi Balıkçılarbaşı semtinde bulunan Aydın Hanı’nda meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, gece saatlerinde hanın arka tarafında bulunan duvara merdiven dayayarak, çatıdaki boşluktan içeri giren hırsızlar, para kasası bulunan 5 dükkana girdi. Hırsızlar, dükkanlarda bulunan kasaları oksijen tüpüyle patlatarak, yaklaşık 50 bin TL’yi alıp, kayıplara karıştı. Sabah saatlerinde iş yerlerine gelerek, durumu fark eden esnafların haber vermesi üzerine hana gelen polis, parmak izi alarak, kaçan hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.
İş yeri soyulan Fatih Selimoğlu, sabah arkadaşının telefonla haber vermesi üzerine olayı duyduğunu kaydederek, “Sabah arkadaş aradı. ‘Hırsızlık olayı olmuş gel’ dedi. Geldik bu manzara ile karşılaştık. Dükkanlar soyulmuş bir şekilde. 10 bine yakın emanet para vardı. Normalde para bulundurmuyoruz ama işte emanet para olunca kasaya atıyoruz. O da maalesef gidiyor” dedi.

İş yeri soyulan esnaflardan İhsan Sezer ise, “Çaycı sabah telefon açtı. O şekilde geldik, fark ettik. Kasayı oksijenle herhalde patlatmışlar. Kasa yerde. 4 bine yakın para vardı. Çekmecedeki bozuk paralar hariç. Daha başka nelerin gittiğini bilmiyorum. Kasası olan 4-5 dükkana girmişler” diye konuştu.

Aydın Yorat - Ejder Ediz Işık

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.