ABD'de firar girişimi: çok sayıda polis yaralandı

ABD'de firar girişimi: çok sayıda polis yaralandı
13.10.2017 - 00:02

ABD'de hapishanedeki firar girişiminde, çok sayıda polis, gardiyan ve mahkum yaralandı. Güvenlik gerekçesiyle okullar tatil edildi.

ABD'nin Kuzey Karolina eyaletindeki Pasquotank Islahevi'nde çok sayıda mahkum, firar girişiminde bulundu. 900 mahkumun bulunduğu hapishanedeki firar girişimi başarısız oldu.

ÇOK SAYIDA POLİS VE GARDİYAN YARALANDI

Firar planı kapsamında hapishanede yangın çıkaran ve bu sayede gardiyanların dikkatini dağıtmayı planlayan mahkumlar, çok sayıda gardiyan ve polisi de yaraladı.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Olayda yaralanan güvenlik görevlilerinden bir kişinin hayatını kaybettiği resmi olarak açıklanırken, güvenlik gerekçesiyle bölgedeki okullar geçici olarak eğitime ara verdi. Yerel kaynaklar ise firar girişiminde birden çok polisin yaşamını kaybettiğini belirtiyor.

Hapishanede tamamı erkeklerden oluşan 900 mahkumun bulunduğu belirtildi.

ÇOK SAYIDA KİŞİ YARALANDI

Newsweek'e konuşan Pasquotank Emniyet Müdürlüğü yetkilisi, "Şimdiye dek bildiğimiz tek şey, olayda birden çok kişinin yaralanmış olması" dedi.

DÜNYA HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;