Gündem
  • 26.5.2019 22:31

Erdoğan İstanbul'daki şüpheli oy sayısını verdi

"SİYASETİMİZDE MİLLETE RAĞMEN YOL YÜRÜMEK YOKTUR"

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Siyasetimizde milletle inatlaşmak, millete rağmen iş görmek, millete rağmen yol yürümek diye bir anlayış kesinlikle yoktur." dedi.

AK Parti'nin İstanbul'da 2 milyon 300 bin üyesi bulunduğuna işaret eden Erdoğan, şöyle devam etti:

"İstanbul'da bu kadar üyeye sahipsek sadece İstanbul üyelerimizi ciddi manada çalıştıralım. Bir üye yanında iki oy daha getirsin mesele bitti ama üyelerimizi çalıştıralım önce. 'Üyeyim ama çalışmıyorum' olmaz, üyeliğin bir sorumluluğu var."

"YSK'NİN KARARINI İSABETLİ BULUYORUZ"

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) İstanbul seçimlerine ilişkin kararını değerlendiren Erdoğan, şunları kaydetti:

"Milletimizin hakkını, hukukunu, iradesini korumak için mücadele ettik, bu sebeple YSK'nin seçimin yenilenmesi kararını isabetli buluyoruz. Her hırsızlık kötüdür ama oy hırsızlığı, milli irade hırsızlığı tam bir felakettir. Bu karara karşı çıkan YSK üyelerinin gerekçelerine baktığımızda dişe dokunur, vicdanları tatmin edici bir unsura rastlayamıyoruz."

"23 HAZİRAN'DA DERSİ SANDIKLARDA VERELİM"

23 Haziran seçimlerinin önemine dikkati çeken Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir başbakanın idamının arkasında CHP zihniyeti var. 'Bizi buraya gönderen irade böyle istediği için bu idamı yaptık' diyenler... İşte diyorum ki, onlara 23 Haziran'da gereken dersi sandıklarda verelim. Allah'ın izniyle sorunlarımızın hepsinin de üzerinden gelecek güce ve kararlılığa sahibiz. En büyük hesap sahibi, unutmayın Allah'tır."

- 212 binden fazla oy şüpheli hale gelmiştir.

- İmzasız sayım döküm cetvelleri yok hükmünde kabul edildiği için 108 sandıktaki oy şüpheli duruma düşmüştür, 1963'ye şüpheli olduğu için seçim iptal edildi. Aynı durum var.

- AK Parti adayı ile CHP adayı arasındaki fark itirazlarla 13 binli rakamlara kadar geldi. Bu seçim elbette yenilecekti.

- CHP tarafından tezleriyle bize karşı kampanya yürütülüyor. İstiyorlar ki bunca hırsızlığa, yolsuzluğa göz yumalım. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız dedik, aradık, şimdi sandık önümüzde.

- 23 Haziran'dan başlayarak bundan sonraki seçimlerde benzer sorunların yaşanmaması için sandık kurulları çok daha dikkatli olacak.

- En etkili siyaset yüzyüze yapılan, doğrudan gönülden yapılan siyasettir.

- CHP tarafının ve onun borazanlığını yapanların zehirli dilinin sandığı kirletmesine izin vermeyeceğiz.

- Bugün buraya Yassıada'dan geldim. Orada Adnan Menderes ve 2 arkadaşı idam edildi. Biz o Yassıada'yı demokrasi ve özgürlükler adası yapıyoruz. İnşallah Aralık ayında açılışını yapacağız. Burada uluslararası toplantıları yapacağız.

- Artık Yassıada idamla anılmayacak, özgürlük ve demokrasiyle anılacak ama nasıl idam edildiklerini orada anlatacağız ki CHP zihniyetinin ne olduğu anlaşılsın.

- Seçimi kazanmak için önce parti olarak bizim kendi aramızda dayanışma içinde olamamız şart, saygıyı ve sevgiyi önce kendi içimizde tesis etmemiz gerek.

- Bugün ülkemizin önünde çok önemli sınamalar var. Terör örgütleriyle diz çöktüremeyenler aynı oyunu ekonomi üzerinden oynuyorlar. Ekonomimizi yaptırım tehditleriyle yıpratmaya çalışıyorlar.

- İçinden geçtiğimiz kritik dönemde önemli olan birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi sağlam tutmaktır.

Yorumlar (1)

  • - EKONOMİST

    Külliyenin halifesi hırsızlığın manifestosunu ilan ediyor artık rüşvet alıp vermek, başkasının parasını malını gasp etmek, işçilerin ödeneğini primini tasarrufunu bile bile işverenlere yedirmek milletin parasını kendi parası gibi harcamak baba oğul kız çocuğu ile para sıfırlamak oy çalmak suç değil; sandık kurulu üyelerinin usulsüz olarak belirlenmesi suç.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER