Medya
  • 28.9.2011 17:48

HABERTÜRK SPİKERİNDEN BDP'Lİ HASİP KAPLAN'A FIRÇA!

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ...

 

BDP'li Hasip Kaplan, Diyarbakır'dan bağlandığı canlı yayında konuştuğu sırada, hava operasyonlarının sesini duyunca, "Bakın işte savaş uçakları yine yükseldi. İki aydır Kandil'i bombalıyor" diye çıkıştı.

Bu çıkışa tepki gösteren Habertürk spikeri Didem Yılmaz, Kaplan'a terör saldırılarını anımsattı.
Habertürk ekranlarında Gün Ortası programında Didem Yılmaz'ın sorularını yanıtlayan BDP'li Hasip Kaplan, konuştuğu sırada hava operasyonlarının sesini duyunca, "Bakın işte savaş uçakları yine yükseldi. Nereyi bombalayacak? İki aydır Kandil'i bombalıyor" diye çıkıştı.

Bu çıkışa tepki gösteren Yılmaz, "Anladım ama sayın Kaplan Kandil'in bombalanma nedenleri sivillere yönelik saldırılar, Ankara'daki saldırıları, kadınları hatırlatırım size" dedi.

Buna karşılık Kaplan, "Hükümet - MİT - PKK görüşmesi İmralı'da, Oslo'da yapıldı. Son noktada çözüm aşamasına gelmişken birden bire neden kesildi, bunu nerede konuşacağız?" diye sordu.

Yılmaz da, "Bu görüşmelerin tıkanmasının nedeni olarak bir protokolden söz ediliyor. Var mı böyle bir protokol?" sorusunu yöneltti.

"Elbetteki var" yanıtını veren Kaplan hükümeti suçlayarak, "Bugünkü acı olayların yaşanmasında hükümetin günahı, vebali çok büyüktür" diye konuştu.

 

postmedya

İLGİLİ HABERLER