Spor
  • 26.7.2009 16:58

HONVED TEKNİK DİREKTÖRÜ : BİZ HAYAL ALEMİNDE UÇMUYORUZ

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turundaki rakibi olan Macaristan'ın Budapeşt Honved takımının teknik direktörü Tibor Sisa, “Fenerbahçe dünyanın elit takımlarından biri” dedi.


Başkent Budapeşte'de kendi sahasında oynadığı ilk lig maçını Kaposvar karşısında 3-1 kazanan Honved'de teknik direktör Tibor Sisa'nın mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Budapeşte'de açıklamalarda bulunan Sisa, Fenerbahçe ile karşılaşacakları için çok mutlu ve aynı zamanda çok heyecanlı olduklarını, kadrosunda dünya yıldızlarını barındıran Fenerbahçe'nin hem bütçesiyle, hem de seyirci potansiyeli ile dünyanın en önemli takımlarından biri olduğunu söyledi.

Türkiye'den Fenerbahçe'nin yanı sıra Beşiktaş ve Galatasaray'ı tanıdığını söyleyen Macar çalıştırıcı, Türk Milli Takımı'nın Avrupa ve dünyada başarılarının ortada olduğunu, Türk kulüp takımlarının da hızlı yükselişinin devam ettiğini, Macar futbolunda da son üç yıldır gözle görülür bir yükselişin olduğunu açıkladı.

Honved Kulübü Başkanı'nın başarı için hiçbir şeyden kaçınmadığını söyleyen Sisa, ancak kendilerinin Fenerbahçe ile boy ölçüşecek durumda olmadıklarını, Avrupa'da bile Fenerbahçe ile çok az sayıda kulübün boy ölçüşebileceğini ifade etti.

Futbolun sürprizlerle dolu bir oyun olduğuna değinen Sisa, “İstanbul'a teslim olmaya gelmiyoruz, futbolcularım kendilerini göstermek için iki misli mücadele edecek. Budapeşte'deki rövanş maçında seyircisiz oynayacağımız için çok üzgünüm, zira bizim seyircimiz dünyanın en ateşli seyircilerinden biri, adeta bizim 12'nci oyuncumuz” diye konuştu.

Fenerbahçe'nin çalıştırıcısı Daum'un dünyanın en iyi teknik direktörlerinden biri olduğunu ifade eden Tibor Sisa, Alman teknik direktörün kazandığı başarılarla tüm dünyaya kendini kanıtlamış bir hoca olduğunu söyledi.

Macaristan Ümit Milli Takımı'nın çalıştırıcılığını yaparken İstanbul'da Türk seyircisi karşısına çıktığını belirten Sisa, “Türkiye'de futbol oynamak fantastik, her futbolcu bu atmosferde top oynamak için can atar” dedi.

Sisa, son olarak, “Fenerbahçe'den korkmamıza bir sebep yok, Fener'e elenirsek kimse bize hesap sormaz, çıkıp canla başla mücadele edeceğiz. Fenerbahçe maçından zevk almak için oynayacağız, biz hayal âleminde uçmuyoruz, turu geçmek için çok az şansımız var, ama yok değil” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER