Kanser ölümcül olmaktan çıkıyor

Kanser ölümcül olmaktan çıkıyor
29.12.2018 - 14:06

Uzmanlar, kanser tedavisinde hastalığı öldürücü olmaktan kurtaran yeni bir yöntem geliştirdi. Bu yöntemle kansere yakalanmayan bir kişiden kanser hastasına hücre nakledilebilecek.

İngiltere’de yayın yapan The Daily Telegraph gazetesi, Londra’daki Francis Crick Enstitüsü’nün kanser dâhil bazı hastalıklar için kontrol hücreleri sağlayacak ‘bağışıklık bankaları’ oluşturacağını bildirdi. Gazete, kanser hastalarının gelecek yıldan itibaren bu yeni tedaviyi alabileceklerini aktarırken, yeni yöntemin kademeli olarak hastalar üzerinde kullanılacağını okuyucularına duyurdu.

İmmünolog ve yeni tedavi yöntemini geliştiren uzmanlardan biri olan Adrian Heidi, “Bağışıklık sistemini kanserle mücadele için kullanmak, hastalık için ideal bir tedavi yöntemi. Bu yöntem birçok hastanın maruz kaldığı kimyasalın kullanımı da önler” dedi.

Bağışıklık bankaları oluşturma fikrinin birçok insanın tedaviye erişebileceği anlamına geldiğini belirten uzman, her yıl dünya çapında 35 milyon insanın kanserden etkilendiğini ifade etti.

SAĞLIK HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;