Spor
  • 31.8.2011 02:25

"TUGAY BİR KALEMDE 600 MİLYAR LİRA MAAŞINI BIRAKTI"

GALATASARAY formasıyla Türk futbolunda tarih yazanlar, fedakarlıkları ile bir kez daha taktir edildi… UEFA Kupası’nı sarı kırmızılı takımın kazanmasında alın teri döken Tugay Kerimoğlu, Ümit Davala ve Hasan Şaş forma aşkını bir kez daha gösterdi, “G.Saray’da para konuşulmaz” geleneğini günümüze tekrar taşındı.

Fatih Terim’in “Eski futbolcularımla çalışacağım ve onları yetiştireceğim” sözleri sonrası Ümit Davala ve Hasan Şaş soluğu Florya’da aldı. İki genç teknik adam, yönetim ile para konuşmadı. Sözleşmeye aylık 20 bin TL karşılığında imza attı. Kadrosunda bir çok yıldızı barındıran Galatasaray’da ikilinin aldığı ücret takımın büyük kısmının maç başına aldığı ücretten daha düşük olması ise dikkat çekti!..

Yeni mukavele yapıldı

Ümit va Hasan’dan sonra fedakarlık sırası Tugay’a gelmişti. Adnan Polat döneminde G.Saray Futbol Akademisi’nin ve alt yapısının başına getirilen eski yıldız, geçen yıl Rijkaard’ın gidişi ile A Takım’da Hagi’nin yardımcılığına getirilmiş, aylık 70 bin liraya imza atmıştı.

Teknik ekipte yaşanan değişiklik sonrası yönetim, Ümit ve Hasan’a 20’şer bin lira verirken, Tugay’ın 70 bin lira alması problem ollmuştu. Bu durumu hisseden Tugay Kerimoğlu geçtiğimiz hafta yönetimine mukavelesinin iptali için başvurdu. Yönetim de yeni bir sözleşme yaptı ve aylığını 20 bin liraya indirdi, rahatsızlığı da ortadan kaldırdı.

İLGİLİ HABERLER