Gündem
 • 22.8.2019 08:04

Yılmaz Güney'in bir rezilliği daha ortaya çıktı

İşte solcu ve feministlerin övdüğü Yılmaz Güney! Zorla başına bardak koyup gerçek mermi ile ateş etti

Solcuların 'Çirkin Kral' diyerek methiyeler dizdiği hakim katili Yılmaz Güney'in zorla kadın oyuncu Nebahat Çehre'nin başına bardak koyduğu ve ardından gerçek bir mermi ile ateş ettiğini biliyor muydunuz? Sol tabanlı Feminist çevrelerin de sahiplendiği Yılmaz Güney'in bu 'serseri' tavrına neden sessiz kaldığı ve hiç dillendirmediği ise dikkat çekiyor.

İşte solcu ve feministlerin övdüğü Yılmaz Güney! Zorla başına bardak koyup gerçek mermi ile ateş etti

Hakim katili olan ve cezasını çektiği hapishaneden Fransa'ya firar eden Yılmaz Güney, Eşrefpaşalı filmindeki bir sahnede, gerçek mermiyle, baskı yaptığı kadın oyuncu Nebahat Çehre'nin başındaki bardağa ateş etti.

1966 yılının Ekim ayında Kalkavanlar'ın Beylerbeyi'ndeki yalısında, senaryosunu Yılmaz Güney'in yazdığı "Eşrefpaşalı" filminin çekimi yapılıyordu.

Solcuların 'Çirkin Kral' diye methiyeler dizdiği Yılmaz Güney, zorlama ve baskıyla Nebahat Çehre'nin başına bardağı kendi eliyle yerleştirdi. Kalabalık bir gazeteci grubu da oradaydı. İsviçreli halk kahramanı Giyom Tell'den esinlenerek çok tehlikeli bir sahnenin çekimini gerçekleştirecekti. Filmin kadın başrol oyuncusu Nebahat Çehre'nin zorlayarak başına bir bardak koyacak ve 20-25 metreden, gerçek mermi dolu bir tüfekle ateş ederek parçalayacaktı.

Güney, gazetecilere çekim öncesi, sahnenin gerçekçi olabilmesi için bu yönteme başvurduklarını, Hollywood'daki gibi çekim hileleri yapma şansına sahip olmadıkları için dublör kullanamadıklarını açıklıyordu. Çok korkan Nebahat Çehre ise ikna olmuyordu.

Ancak Yılmaz Güney, gerçek yaşamda o dönemki eşi olan Çehre'yi zorlayarak ikna etti. Bir duvarın önüne aldığı Çehre'nin başına bardağı kendi elleriyle yerleştirdi. 20 metre açıldıktan sonra, tüfeğine mermiyi sürdü ve nişan adı. Kameralar, ışıklar hazırlandı. Herkes ölüm sessizliği içinde sahneyi izliyordu.

Ve, bomba gibi patlayan tüfek sesiyle birlikte, Nebahat Çehre'nin başındaki bardak tuzla buz oldu. Kısa süreli bir sessizliğin ardından set, çığlık ve alkış sesleriyle inledi. Nebahat Çehre ise şoka girmiş ve yerinde hareketsiz duruyordu. Boş gözlerle çevresine bakıyordu. Ancak Yılmaz Güney yanına geldiğinde şoktan kurtuldu. Korkudan donan kadın oyuncu, korkunç gösteri sonrası hıçkıra hıçkıra ağladı.

Yorumlar (8)

 • - CUMHUR

  Katil eşkiyaya hürmet eden de eskiyadır

 • - CUMHUR

  Katil eşkiyaya bu ne övgü Hadi o pislik biriydi sizdemi öylesiniz

 • - C c

  Ölülerin arkasından konuşmak kolay Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

 • - Urfa

  Bir sanatçıya saygı duymanız lazım.. Yanı bu haberı. Sızce. Mıllet ne halde. Unşverditeler boşta. İşsizlik almış başını gıtmış.. Habere bak........

 • - ila

  ulen ölünün arkasından konuşulur mu

 • - Caner

  Çirkin kralı çekenmeyen halay çeksin durduk yere hakimi vurmadı değil mi onunda haberini yapsanıza niye vurduğunu

 • - ÇİRKİN KRAL

  Sizler o adamın çükünü yiyin kahpeler gotunuz yiyorduysa o zaman onun savunduğu hakları sizler savunsaydiniz. Sizler neden yapılan haksızlıklara baş kaldırmadınız. Ancak ucu gotunuze giren kalemle yazarsınız. Ayağınızı denk alın bu sefer görünüze giren kalem olmaz...

 • - Alp arslan

  Çirkin kral kadar devletini seven yok o zamanlar bile aldığı parayı askeriyeye veriyordu .gariban babasıydı .filmleri dünyaca tanınıyordu yok şunu vurmuş yok bunu vurmuş .ödüllerinden bahsedin .asıl vatsn haini sizsiniz

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER