Asayiş
  • 28.10.2021 15:58

“Muz Yeme” provokasyonuna 11 gözaltı...

Sokak röportajı yapılan bir kişinin “Ben muz yiyemiyorum, siz kilolarca muz alıyorsunuz” ifadesinin ardından sosyal medya hesaplarında muz yerken provokasyon amaçlı videolar paylaşan Suriye uyruklu 11 kişi İstanbul’da gözaltına alındı.

Bir kişinin verdiği sokak röportajında "Ben muz yiyemiyorum, siz kilolarca muz alıyorsunuz" ifadesinin ardından sosyal medya hesaplarında muz yerken provokasyon amaçlı videolar paylaşan Suriye uyruklu kişiler hakkında geniş kapsamlı inceleme başlatıldı. Provokatif amaçlı video akımına katılan 31 kişinin açık kimlikleri tespit edildi.

İstanbul'da muz yerken video çeken ve sosyal medya platformlarında paylaşan 11 kişi İstanbul Emniyeti Göçmen Kaçakçılığı Şube Müdürlüğü Polisleri tarafından Arnavutköy, Güngören, Bakırköy, Esenyurt, Bahçelievler, Esenler, Bağcılar ve Sultangazi'de gözaltına alındı. Diğer şüphelilerden 2'sinin Hollanda'ya gittikleri, yedi kişinin ise diğer illerde ikamet ettikleri tespit edildi. Diğer 11 kişi ise İstanbul Emniyeti tarafından aranıyor. Gözaltına alınan ve İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen söz konusu kişilerin İstanbul İl Göç İdaresi tarafından sınır dışı işlemlerinin başlatıldığı ifade edildi.

Güncellenme Tarihi : 28.10.2021 15:59

İLGİLİ HABERLER