Asayiş
  • 30.5.2024 22:46

Ağabeyinin cinsel organını kesen kardeşin akıl sağlığı tam çıktı

Ağabeyini öldürüp cinsel organını kesmişti: Sanığın cezai ehliyeti tam çıktı

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde ağabeyini uyurken boğazını ve cinsel organını keserek öldürdüğü iddia edilen sanığın akli dengesinin yerinde olduğu belirlendi. Savcı mütaalasında, sanığın canavarca hisle kardeşe karşı kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Abisini öldürüp cinsel organını kesmişti... Mahkemedeki sözleri kan  dondurdu - Günün Haberleri

katil kardeş

Kocaeli'nde ağabeyini bıçakla öldürdüğü gerekçesiyle tutuklu yargılanan sanığın, Adli Tıp Kurumunca hazırlanan raporda cezai ehliyetinin tam olduğu belirtildi.

Abisini öldürüp cinsel organını kesmişti... Mahkemedeki sözleri kan  dondurdu - Günün Haberleri

ağabey

Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, ağabeyi Murat Can T'yi öldüren tutuklu sanık E.T. (30) ile müşteki baba N.T. ve taraf avukatları katıldı.

Mahkemede, Adli Tıp Kurumunca hazırlanan raporda, sanığın cezai ehliyetinin tam olduğuna yer verildi.

Cumhuriyet savcısı önceki celse mahkemeye sunduğu, sanığın "tasarlayarak canavarca hisle üst soya karşı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını içeren esas hakkındaki mütalaayı tekrarladı.

Sanık E.T, mütalaaya karşı diyeceğinin olmadığını ifade etti.

Sanık avukatı da mütalaadaki "canavarca hisle" maddesini kabul etmediğini söyleyerek, yazılı savunma hazırlamak için süre istedi.

Sanık avukatına mütalaaya karşı savunma hazırlaması için süre veren mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Abisini uykusunda öldürmüştü! Boğazını ve cinsel organını kestiği ortaya  çıktı - Dailymotion Video

Ne olmuştu?

Karamürsel ilçesi 4 Temmuz Mahallesi'nde ailesiyle ikamet eden E.T, 22 Nisan 2023'te anne ve babası evde olmadığı sırada ağabeyi Murat Can T'yi bıçakla öldürmüş, polise teslim olan zanlı tutuklanmıştı.

E. T'nin ağabeyinin boğazını ve cinsel organını kestiği ortaya çıktı.

'Hatırlamak istemiyorum'

Öte yandan, sanık ilk duruşmadaki savunmasında, ağabeyinin çocukken kendisine cinsel istismar teşebbüsünde bulunduğunu iddia ederek, "Beni sakinleştiren tek şey uyuşturucuydu. Cinsel olay bir kez oldu ancak ağabeyimin beni dövdüğü ve tehdit ettiği zamanlar da vardır. Sebepsiz yere kimse abisini öldürmez. Olaydan bir gün önce babama maruz kaldığım olayı anlattım. O gece ailecek kaldığımız eve gitmedim. Olayları babama anlattığım sırada gömleğimi yırtmıştım, sabah üstümü değiştirmek için eve gittiğimde ağabeyim bana, 'Babama ne anlattın şerefsiz' dedi. Sonrasında yaşananları hatırlamıyorum. Sonrası aklıma parça parça geliyor ancak hatırlamak istemiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Abisinin cinsel organını ve boğazını kesti! 'Beni istismar ediyordu'  diyerek anlattı - Internet Haber

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanığın, "tasarlayarak canavarca hisle üst soya karşı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması isteniyor.

Güncellenme Tarihi : 30.5.2024 22:53

İLGİLİ HABERLER