Gündem
  • 28.9.2023 14:33

Ahmet Nur Çebi : Şenol Güneş'in Salih Uçan'a yaptığını tasvip etmiyorum

Ahmet Nur Çebi’den play-off ve Şenol Güneş-Salih Uçan sözleri
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, stat isim sponsorluğu için düzenlenen basın toplantısında konuştu. Çebi, Türk futbolunun gündemine gelen ve nabız yoklanan play-off sistemine sıcak baktığını belirtti. Adana Demirspor'a 4-2 mağlup olunan maç sonunda Şenol Güneş ile Salih Uçan arasında yaşananlara da değinen Çebi, "Tasvip ettiğim bir olay" dedi.

Beşiktaş Stadı’nın yeni isim sponsoru Tüpraş oldu. Stadyumda düzenlenen sponsorluğun açıklandığı basın toplantısına, Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, genel sekreter Mehtap Ferah, Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu katıldı.

3 yıllık yapılan anlaşmaya göre siyah-beyazlıların stadının ismi Tüpraş Stadyumu olarak anılacak.

Toplantının açılış konuşmasını yapan başkan Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş tarihinin en yüksek stat sponsorluğu anlaşması yaptıklarını belirterek, “Bu sponsorluk bir süreç aldı ama sonu istediğimiz gibi sonuçlandı. Tüpraş’a, Rahmi Koç’a ve Koç ailesine huzurlarınızda destekleri için teşekkür ediyorum. Çok önemli bir marka, milli bir dev Tüpraş. Beşiktaş, spor tarihinin en önemli kulüplerinden biri, Tüpraş sanayinin en önemli kurumlarından biri. İtibar açısından iki taraf için de önemli. Bu süreç içinde bizimle birlikte sponsorluk görüşmeleri yapan tüm kurumlara teşekkür ediyorum. Tüpraş’a ve camiama hayırlı olmasını diliyorum. Milli bir devle, bir sanayi kuruluşuyla markamızın örtüşmesi beni daha da çok mutlu etmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“PLAY-OFF’A OLUR DERİZ”
“Play-off konusu, bütün kulüplerin ortak kararıyla olabilecek bir şey. Eğer böyle bir şey olursa, biz olur deriz. Bizim için bir sakıncası yok. Play-off, bir keyiftir. Bu sezon olursa da sorun yok. Destek veririz. Top oynamaktan kaçmak gereksiz.”
ŞENOL GÜNEŞ VE SALİH UÇAN ARASINDA YAŞANANLAR
“Maç bitmiş. Kaybetmek acı bir şeydir. O süreç içerisinde tüm sinirler gergin. Salih ile Şenol Hoca arasındaki bağı, baba oğul ilişkisini bilseniz o hareketin düşündüğünüz kadar kötü olmadığını anlayabilirsiniz. Olmasa iyiydi. Bu soruyu Şenol Hoca’ya sormanızda fayda var. Tasvip ettiğim bir olay olmasa dahi bunun kesinlikle art niyetli olmadığını biliyorum.”

“İkisi arasındaki ilişkiyi biliyorum, aralarında son derece sevgi ve saygı var. Uzun süreli bir olay değil. Oyuncuyu itmek olarak değil, soyunma odasına sokmak olarak bakın. Herkes zaten orada gergin. Anlık ve oradaki ambiyanstan oyuncularını çıkarabilme arzusundaki hoca hareketi olarak görüyorum.”

SPONSORLUK ANLAŞMASI HAKKINDA
“Beşiktaş tarihinin maddi olarak en yüksek değeriyle bu sözleşme imzalanmıştır. Bir milli dev ile, sanayi kuruluşuyla markamızın örtüşmesi beni ayrıca mutlu etmiştir. Stadyum isim, göğüs sponsorluklarının karşılığını en yüksek derecede almak ama mühim olan onları en değerli ve kulübe katkı verecek şekilde harcamak önem ifade etmektedir.”

“Bu süreç içerisinde ticari olarak görüşmeler önemliydi. Sessiz ve sedasız yapmaya çalıştık. Diğer görüştüğümüz kişiler incitmemek gerekiyordu. Nasıl kabul ederse camia öyle kabul etsin. Rahmi Bey’in bize olan desteğini herkes biliyor. Tersini söylemek abesle iştigal olur. Bizim verdiğimiz emeğin de yok sayılmasını doğru bulmuyorum.”

Güncellenme Tarihi : 28.9.2023 14:39

İLGİLİ HABERLER