Yaşam
  • 23.10.2021 16:33

Alec Baldwin'i katil yapan mermi gerçek çıktı

Alec Baldwin'in kullandığı silahta "gerçek mermi" olduğu ortaya çıktı..ABD’li tanınmış aktör Alec Baldwin'in film çekimleri sırasında set ekibinden 2 kişiyi vurduğu silahta "gerçek mermi" kullanıldığı açıklandı.

Oscar'a aday gösterilen dünyaca ünlü oyuncu Alec Baldwin yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği “Rust” filminin çekimleri sırasında kurusıkı olduğu iddia edilen tabanca ile görüntü yönetmenini yanlışlıkla öldürmüş ve yönetmeni de yaralamıştı.

Görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'in perşembe günü trajik bir şekilde vurularak öldürüldüğü Alec Baldwin filminde silahlardan sorumlu 24 yaşındaki baş zırhlı Hannah Gutierrez-Reed, bir röportajda iş için 'hazır olduğundan emin olmadığını' itiraf etmişti. çekimler başlamadan önce

ölen görüntü yönetmeni Halyna Hutchins

SİLAHTA GERÇEK MERMİ VARMIŞ

Dünyanın konuştuğu olayı çözecek gelişme bugün duyuruldu. Alec Baldwin'in Film çekimleri sırasında kullandığı silahta gerçek mermi olduğu ortaya çıktı.

Alec Baldwinin kullandığı silahta gerçek mermi olduğu ortaya çıktı

SİLAH GÜVENLİ DEDİLER

Mahkeme kayıtlarına göre, Alec Baldwin, silahı kendisine yardımcı yönetmenin verdiğini ve "güvenli" olduğunu söylediğini belirtti. Yardımcı yönetmen ise ifadesinde, silahın içinde "gerçek mermi" olduğunu bilmediğini söyledi.

Filmin çekildiği Santa Fe'deki Bonanza Creek Çiftliği'nin havadan görünümü.  İşçiler, üretimin onlara Sante Fe'deki otel ve motellerde kalmaları için ödeme yapmamasını, bunun yerine onları Albuquerque'ye bir saat araba sürmeye zorlamasını protesto ediyorlardı.

BALDWİN'İN KANLI KIYAFETİ DELİL OLDU

Polis soruşturmasına ilişkin ayrıntılar, dün, New Mexico, Santa Fe'deki bir mahkemede arama emri çıkarıldığında açıklandı. Öte yandan, Baldwin'in kanlı kıyafetinin söz konusu silahla delil olarak alındığı belirtildi.

Filmin üretimi trajedinin ışığında şimdi durdu.  Bir sözcü Cuma günü yaptığı açıklamada, Santa Fe İlçesi Şerif Departmanının araştırdığını ve 'kanıt topladığını' söyledi.

Film setindeki diğer mühimmat ve teçhizata da polis tarafından el kondu.

HENÜZ KİMSE SUÇLANMADI

63 yaşındaki oyuncu polis sorgusunun ardından serbest bırakılırken olayla ilgili henüz kimse suçlanmadı.
Baldwin, New Mexico eyaletinde "Rust "isimli film çekimleri sırasında kullandığı silahla 42 yaşındaki Görüntü Yönetmeni Halyna Hutchins'in ölümüne neden olmuş, yaralanan 48 yaşındaki Yönetmen Joel Souza hastaneye kaldırılmıştı.

ÜZÜNTÜMÜ İFADE EDECEK KELİME YOK

Kıdemli aktör kazaya ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Eş, anne ve çok takdir edilen meslektaşımız Halyna Hutchins'in hayatını alan trajik kazayla ilgili yaşadığım şok ve üzüntüyü ifade edecek hiçbir kelime yok." ifadesine yer vermişti.

 

İLGİLİ HABERLER