Asayiş
  • 25.5.2013 12:44

Alkol düzenlemesine kızdı, dükkanını yaktı

Antalya’da bir esnaf, 22.00 ile 06.00 saatleri arasında perakende alkol satışının yasaklanmasını dükkanını yakarak protesto etti.

Büfe işletmecisi 37 yaşındaki Caner Altıntaş, gece 22.00 ile 06.00 saatleri arasında perakende alkol satışının yasaklanmasının işlerine zarar vereceği ve borçlarını ödeyemeyeceği gerekçesi ile eylem yapmaya karar verdi. Sabah saatlerinde alkol yasağını protesto için dükkanını yakacağını arkadaşları ile paylaşan Altıntaş, öğleye doğru bu planını uygulamaya koydu.

Benzin şişesini eline alan Altıntaş, dükkanını ateşe verdi. Patlama sesine koşan yan komşuları Altıntaş’ı düştüğü yerden kaldırarak dışarı çıkarttı. Yangın tüpleri ile yangına müdahale eden komşu esnaf, yangının büyümesini engelledi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürürken, saçı ve bacağında yanık oluşan Caner Altıntaş, ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Patlama nedeniyle dükkan içindeki bazı eşyalar dışarı saçıldı.

İNANMAMIŞTIK

Komşu esnaf Şafak Yeriş, “Caner, alkol yasağını protesto amacıyla dükkanını yakacağını söylemiş ama biz inanmamıştık. Sabah saatlerinde alkol yasağının kendisini olumsuz etkileyeceğini, çünkü gece 22.00’den sonra alkol satmaya başladığını söylemişti. Yasak ile borçlarını ödeyemeyeceğini ve dükkanını yakacağını söyledi. Biz bu hareketin fayda getirmeyeceğini söyledik. Yakacağını düşünmedik. Amacı alkol yasağını protesto etmekti” diye konuştu.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

(İHA)
 

İLGİLİ HABERLER