Spor
  • 30.7.2008 00:09

ARAGONES SON NOKTAYI KOYDU!..

Aragones "Kezman gibi bir futbolcu takımdan gitmek isterse onu tutmak zor olur" açıklamasını yaptı.Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turundaki rakipleri Macar MTK Budapeşte'ye saygı duyduklarını ve hiçbir biçimde küçümsemediklerini söyledi.
Luis Aragones, İspanyol futbolcu Daniel Güiza ile birlikte Samandıra Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, yarınki maça iyi konsantre olmaları gerektiğini ifade ederek, "Öncelikle MTK takımına saygı duyuyorum. Hiçbir biçimde rakibimizi küçümseme gibi bir düşüncemiz yok. Sahaya ilk adımımızı attığımız andan itibaren konsantrasyonumuzun en üst düzeyde olması gerekiyor. Rakibimiz de lige katılabilmeyi en az bizim kadar istiyor" diye konuştu.
Takımının yarınki maç için ne denli hazır olduğu sorusuna İspanyol teknik adam, "Hazırlık kamplarındaki maçlar genelde oyuncuları görmem açısından önemliydi. Sonuç anlamında yorum yapmak istemiyorum. Shakhtar Donetsk maçında gördüm ki takım yavaş yavaş forma girmeye başladı. Yarınki maç hakkında da o istediğimiz formu yakalayıp sahaya çıkacağız" dedi. Aragones, transfer isteyip istemediği, isterse hangi mevkiye olacağı sorusu üzerine de şunları kaydetti: "Özellikle benim takımımdaki oyuncuların yaptıkları işlerden, formlarından, benim oyun yapıma ayak uydurmaya çalışmalarından çok memnunum. Her ekibin eksikleri olur. Bu başkan ve yönetimle yapacağımız konuşmalar ve oradan çıkacak kararlarla gerçekleştirebileceğimiz birşeydir. Bu, yönetim kuruluyla alacağımız ortak bir karar olacaktır."
KEZMAN KONUSU
Aragones, yabancı oyuncu kontenjanını açmak için Kezman ve Maldonado'nun gönderileceği yönünde spekülasyonların yapıldığının hatırlatılması üzerine, "Kezman ile ilgili her ne denli basında ayrılmak istiyormuş gibi haber çıksa da, onunla yaptığım konuşmalarda ayrılmakla ilgili bir konu geçmedi. Maldonado ve Kezman, antrenmanlarda çok iyi çalışıyor fakat ilerleyen günler neyi gösterir bilinmez" diye konuştu.
Kezman'ın, gitmek istemesi durumunda gönderip gönderilmeyeceği sorusuna İspanyol çalıştırıcı, "Kezman gibi bir oyuncu gitmek isterse takımda tutmak zorlaşır ama ben şu ana dek yaptığım konuşmalarda böyle bir izlenim almadım. Tabii her zaman için önce Fenerbahçe'nin çıkarlarını düşüneceğiz, sonra antrenörün kararı gelir" diye yanıt verdi.
Soruların ardından İspanyol teknik adam Türkçe "İyi günler" diyerek toplantıyı bitirdi. Maldonado ve Kezman'ın yarınki maçın 18 kişilik maç kadrosunda olup olmayacağı sorusuna ise Aragones "Net birşey söyleyemem" yanıtını verdi.
GUIZA: "ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"
Sarı-lacivertlilerin İspanyol futbolcusu Daniel Güiza ise MTK Budapeşte karşısında turu geçmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
Fenerbahçe'ye gelmekten memnun olduğunu ifade eden Güiza, "Arkadaşlarımla uyumum da çok iyi. Yarın da önemli bir maç var. Rövanş maçı için avantajlı bir skor elde etmek ve turu geçmek için elimizden geleni yapacağız. Tüm gücümüzle sahada varolmamız gerekiyor" dedi.
İspanyol futbolcu, yanında Semih'in mi Kezman'ın mı oynaması gerektiği yönündeki soruya, "İkisiyle de uyum konusunda sıkıntım yok. İkisi de büyük oyuncular. Hangisiyle daha iyi anlaşacağım zamanla belli olacak. Ama şu anda uyum konusunda ikisiyle de iyi anlaşıyorum" diye konuştu.
Daha önce oynadığı takımlara oranla Fenerbahçe'nin hedeflerinin daha büyük olduğunun belirtilip, bunun kendisinde baskı yaratıp yaratmadığının sorulması üzerine Güiza, "Fenerbahçe, hedefleri çok daha yüksek olan bir kulüp. Takımımın başarılı olması adına elimden gelenin en iyisini yapacağım. Bu benim için de fazla bir baskı unsuru oluşturmuyor, tersine beni kamçılıyor ve daha ilerilere doğru itiyor" dedi.

İLGİLİ HABERLER