Spor
  • 28.2.2015 14:26

Atamandan tokat özrü

A Milli Basketbol Takımı ve Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, genç oyuncu Göktürk Gökalp Ural'a attığı tokatla ilgili, "Bunun hata olduğunun farkındayım. Kesinlikle sporcuma yönelik şiddet veya tartaklama amacı gütmüyordum. Tüm spor kamuoyundan özür dilerim" dedi.
- A Milli Basketbol Takımı ve Galatasaray Liv Hospital Baş Antrenörü Ergin Ataman, tokat attığı için kendisinden şikâyetçi olan Göktürk Gökalp Ural'la ilgili açıklama yaptı.  

Ergin Ataman'a tokat cezası
Tecrübeli antrenörün açıklaması şöyle:
"Eskişehir maçının devre arasında, oyuncumu uyarma ve dikkatini toplama amacıyla da olsa, soyunma odasında atmış olduğum tokadın kamuoyunda yarattığı rahatsızlığın farkındayım.
Yaşanan bu gelişmelerden olumsuz yönde etkilendim ve çok üzgünüm.
25 yıllık basketbol antrenörlüğümün tamamında oyuncularımla bir hoca-öğrenci ilişkisinden ziyade bir ağabey-kardeş ilişkim olmuştur. Bugün Basketbol Milli Takımımız ve NBA’de oynayan onlarca genç oyuncunun yetişmesinde katkı vermiş, Türkiye ’deki gençlere, özellikle genç antrenörlere örnek olmuşumdur.
Zaman zaman Dünya ’da ve ülkemizde de sporda yaşanan bu tarz hareketlerin tasvip edilecek bir yanı olmadığı aşikârdır.
Ben de bu davranışımın bir hata olduğunun farkındayım. Kesinlikle sporcuma yönelik şiddet veya tartaklama amacı gütmüyordum, ancak bu şekilde davranmamam gerekiyordu.
Tüm spor kamuoyundan özür diler, şimdiye kadar olduğu gibi aynı istek ve inançla Türk basketbolunun gelişmesi ve yeni gençlerin Türk sporuna ve Milli Takımlarımıza kazandırılması için daha dikkatli ve duyarlı olarak çalışacağımı ve bu yönde örnek olacağımı belirtirim.
Saygılarımla;
Ergin Ataman
Basketbol A Milli Takım ve Galatasaray Liv Hospital Baş Antrenörü"

İLGİLİ HABERLER