Gündem
  • 19.9.2023 20:15

Azerbaycan, imha edilen Ermeni askeri teçhizatının miktarını açıkladı

Ermeni Silahlı Kuvvetlerinin 4. Tüfek Tugayı ağır darbe aldı

 Trend'in haberine göre, Hankendi-Hocalı yolu yakınındaki Ermeni Silahlı Kuvvetleri'nin 4. Tüfek Tugayı ağır bir darbeyle vuruldu .

Azerbaycan Cumhuriyeti'nin anayasal düzeninin yeniden sağlanması için bölgede yerelleştirilmiş terörle mücadele tedbirleri başlatıldı.

Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde yürütülen yerel terörle mücadele tedbirleri sırasında siviller ve altyapı tesisleri hedef alınmıyor.

Azerbaycan Ordusu'nun cephaneliğinde bulunan yüksek hassasiyetli silahlar kullanılarak yalnızca bölücü rejimin yasadışı silahlı oluşumlarına ait askeri hedefler etkisiz hale getiriliyor.

Üçlü Bildiri hükümlerinin sağlanması, Karabağ ekonomik bölgesindeki geniş çaplı provokasyonların bastırılması, Ermeni silahlı kuvvetlerinin silahsızlandırılması ve Azerbaycan topraklarından çekilmesi, askeri altyapılarının etkisiz hale getirilmesi, İşgalden kurtarılan topraklara dönen sivillerin, inşaat ve imar işlerinde görev alan memurlarımızın ve askeri personelimizin güvenliğinin sağlanması, Azerbaycan Cumhuriyeti'nin anayasal düzeninin yeniden tesis edilmesi amacıyla bölgede terörle mücadele tedbirleri başlatılmıştır. .

Belirtmek gerekir ki, 19 Eylül 2023 günü saat 04.00 (GMT+4) sularında Hocavend ilçesinden geçen Ahmedbeyli-Fuzuli-Şuşa yolunun 58. kilometresinde Azerbaycan Devlet Karayolları Kurumuna ait Hovo kamyonu patladı. bir tanksavar mayını üzerinde. Terör saldırısı sonucu sürücü ve bir yolcu olay yerinde hayatını kaybetti.

Azerbaycan Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı çalışanları terör eyleminin gerçekleştiği yere Kamaz kamyonuyla gitti. Saat 04.30'da (GMT+4) Hocavend ilçesine bağlı Taghavard köyü yakınlarında yeni yapılan tünel yolunda, terör eylemi sonucu KAMAZ kamyonu, Ermeni yasadışı silahlı gruplardan oluşan bir sabotaj grubu tarafından döşenen mayının üzerinde infilak etti. Rus barış güçlerinin geçici olarak konuşlandığı Azerbaycan topraklarında.

İçişleri Bakanlığı çalışanları Asım Cemalzade (1994 doğumlu), Ramil Şirinov (1987 doğumlu), Seymur Mahmudov (1991 doğumlu) ve Hazar Zamanov (1998 doğumlu) olay yerinde hayatını kaybetti.

İŞTE VURALAN ASKERİ TECHİZAT

20'ye kadar savaş aracı, 40'a kadar topçu tesisi, 30'a kadar havan topu, 2 uçaksavar füze rampası, 2 radyo-elektronik savaş istasyonu "Martira" ve birliklerine ait diğer askeri teçhizat Trend'in haberine göre Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermeni silahlı kuvvetlerinin imha edildiğini söyledi .

Güncellenme Tarihi : 19.9.2023 20:24

İLGİLİ HABERLER